Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek csak Youtube...

Szerintetek csak Youtube videókkal el lehet jutni programozásban egy junior tudású szintig? És melyik csatornák a legjobbak szerintetek amik nagyjából megtanítanak erre a szintre? (angol nyelvű)

Figyelt kérdés

Természetesen mellette gyakorlással, meg nyilván nem csak ez kell ahhoz hogy valaki programozó legyen, de milyen csatornákat meg videókat ajánlanátok?

(Igen, be tudom írni én is hogy Python programming tutorial, csak ha esetleg van valami olyan ami nektek segített vagy amit szerettek mert jó vodeókat gyárt :D )

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 21. 17:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Ha 5 évig nézel ilyen videókat, akkor sem.


A cégeknek nincs szükségük ilyen emberekre.

Egész más dolgok kellenek az aktív, minőségi munkavégzéshez.

Azokat meg nem mutogatják videókon, vagy ha mégis (mert van azért elvétve ilyen is) akkor sem értenéd meg.

2020. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
Angolnyelvű videókból persze.
2020. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Hát én nem bírnék ki annyi időt indiai embereket hallgatva, az biztos
2020. febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Csak itt gyakorin mindenki azt mondja, hogy többet érnek a videók meg az hogy magától tanul az ember, mint hogy egyetemre menne és elvégezne egy programtervezőit. (vagyis sokan mondják ezt) Akkor most ki az igazság? Nyilván önmagában nem elég az hogy valaki bejár órákra és figyel, hanem használni is kell, de azért szerintem is van értelme igenis az egyetemnek...akkor most ez hogy van mégis?
2020. febr. 21. 18:04
 5/40 anonim ***** válasza:
77%

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFE2CE09D83EE3E28


https://www.youtube.com/playlist?list=PLt72zDbwBnAWW2F4c2VvU..


Ugyan nem Python, hanem Java meg Kotlin, de mi ezeket használtuk, mellette meg persze w3schools sql-re és webfejlesztésre, illetve udemy-n mindig vannak olcsó online kurzusok.

Meg esetleg könyvek, de abból csak hébe-hóba kiragadva egy-egy oldal, amire pont szükségem van..


Én nem látom annak akadályát, hogy valaki az internetről tanuljon meg programozni. Sokan tanulnak maguktól a netről, és sokan sikeresek is benne. Millió féle anyag fent van, ugyan miért ne tanulhatnád meg neten?

Most gondoljuk végig. Milyen más mód van a programozás megtanulására?

Egyetemen elindítanak az alapokon, meg vannak a száraz könyvek, ennyi. De ezt mind megtalálod a neten is valamilyen formában.


Igazából az a lényeg a videó tutorialoknál, hogy ne csak nézd. Mellette nyisd meg te is a progit amit használsz épp, és kövesd magad a lépéseket. Amikor vége a videó, akkor pedig játszadozz az addig megírt kóddal, kicsit szabd testre, kicsit másítsd át, vigyél bele valami kis csavart, persze miután már megy annyira. Majd jöhet a következő videó. De ezekhez a videókhoz visszatérhetsz többször is, és egyre jobban fogod tudni őket memorizálni, hogy mit mire használunk, mit hogyan, és mit hogy kell megoldani.

Senki sem úgy kezdte a programozást, hogy vakon leült és mindenféle segítség/puska nélkül leír 1500 sornyi kódot.

Szerintem évek után sem ciki ha van egy kis mankó magad mellett, vagy ha vannak előre megírt kódjaid, és azokkal indulsz neki. Például weboldalnál sem állsz neki nulláról mindig nekiállni a header-től a footer-ig. Jobb esetekben már vannak saját template-jeid, és azokat szabod mindig olyanra amilyenre kell. Azokat csak egyszer kell megcsinálni, és mindig lesz egy kiindulód. Ugyanez lehet minden más proginál is. Még ha teljesen más programokról is beszélünk, kódokat eltudsz lesni az egyikből a másikba. Nem kell magolósan megtanulni programozni, legalábbis szerintem felesleges. Idővel úgyis egyre kevesebbet nézel félre a képernyőről a kis puskáidra.


Persze mindent érdemes előre megtervezni pontosan. Egy jó informatikus többet ül az asztalnál gondolkozva egy papírral és tollal a kezében, mint amennyit a gép előtt ül (nem emlékszem kit idéztem most, bocsi), márha az egész SDLC egy emberre zuhan. Operation level-en nyilván nem te gyűjtöd össze a megrendelők elvárásait, meg nem is te foglalkozol a design-nal, hanem akkor csak kapsz egy blueprint-et és kódold le.

De ha egymagad dolgozol valami kisebb progin/appon/weboldalon, akkor mindig csak akkor ülj már a géphez, amikor már minden meg van tervezve. Ha kell, írj pseudocode-ot, az is tud segíteni.

Amikor énis tanulni kezdtem, azzal rontottam el, hogy azonnal nekiálltam csapkodni a billentyűzetet, vagy példának mondjuk html+css-nél (nem programozás de na), nem terveztem meg semmit, csak elkezdtem a nulláról mindent, és rögtönöztem. Így sokkal több időbe telt a weboldal, mert két percenként meggondoltam magam, hogy az a navigation bár inkább olyan legyen, ilyen animációval, a színek inkább ezek stb.. És ez megismétlődött még százszor :D

Na de tömören, if you fail to plan, you plan to fail.


Igazából nem tudom mire írtam ezt a sokat, mert nem volt kérdés. De azért hátha van benne némi hasznos dolog, mert feltételezem most kezdesz ismerkedni az egésszel.

2020. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
22%

"Én nem látom annak akadályát, hogy valaki az internetről tanuljon meg programozni."


Azt én sem, csak az a tudás a hobbiprogramozáshoz lesz elég, nem ipari minőségű fejlesztéshez.


"Egyetemen elindítanak az alapokon, meg vannak a száraz könyvek, ennyi. De ezt mind megtalálod a neten is valamilyen formában."


Ja, az aki már járt egyetemre. De egy kezdő miért is találná meg azt, amiről azt sem tudja, hogy létezik?

Ha meg valahogy mégis, mi a garancia arra, hogy meg is tanulja? A tapasztalat az, hogy a világon semmi.

2020. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
74%

#5-ös vagyok. Az egyetem is kell, legalábbis nem árt. De miután elvégzed az egyetemet, akkor sem leszel már egyből jó programozó. Szóval az alapképzéssel lesz az erős alapod, majd jöhetnek a videó tutorialok, hogy élesítsd a tudásod, mivel egyetemen csak mindenbe belekóstolgatsz.

Itt gyakorin mindenki szipulja az egyetemet, de azokkal nem érdemes foglalkozni.

A tutorialokat nem mondanám hasznosabbnak az egyetemnél, ez így hülyeség. Inkább együtt jár a kettő. Egyetem után tartsd a lépést és fejleszd magad a videókkal. Ha az egyiket kihagyod, nem lesz hosszú pályafutásod programozóként.

2020. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

#6 Nem vagyok az egyetemek mellett, de az utána lévő válaszomnál gondolom észrevehető.

Természetesen kell az egyetem is. Szimplán csak erre nem tértem ki az ötös válaszomban, így is túl hosszú lett.

Úgy értettem, hogy amíg a kérdező nem kezdi el az egyetemet, addig simán tanulhat otthonról. De persze az otthon tanulás elengedhetetlen lesz egyetem után is, hogy lépést tudjon tartani.

Ha valaki hosszabbítávú karriert tervez, akkor az egyetem must have.

2020. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

#8 Egyetemek ellen*

Ahj

2020. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Nem igazán. De vannak online e-learning kurzusok programozás tanuláshoz. A legtöbb youtube videó a kódolást tanítja meg. De azt a gondolkodásmódot, módszertant amivel elketzd az ember programozni nem. A legtöbb ilyen videóban hajmeresztő bakugrások vannak. Egyszer láttam egy videót 5 percig magyarázza, hogy mi az, hogy változó, majd hirtelen ugrás következik és már az objektumok metódusairól beszél. Nagyon kevés minőségi videó van. Ha már van alap akkor jók ezek mert egy-egy problémát megmutatnak, bemutatnak, vannak bennük jó tippek.

A másik fele, hogy legalább az elejn nemárt egy "mester" aki az esetleges vakvágányokról visszatériti az embert.

2020. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!