Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora az átjárás az Android...

Mekkora az átjárás az Android és az Apple rendszer között?

Figyelt kérdés
Az android programok megírhatók Windowson. Ezek szerint az AppleStore-ba kerülő telefonos programokat kizárólag Mac gépen lehet létrehozni, megírni, fejleszteni? Van valami átjárás a két rendszer között? Például egy konverter, ami kész android programot átfordít, átalakít úgy, hogy az fusson Apple felületen? Vagy a kért rendszer annyira "ellentéte" egymásnak, hogy nincs közös felület? Mert a fájlrendszerük nem kompatibilis, ha jól tudom. A kérdés azért érdekel, mert most raktam fel a Google Playba egy programomat, és természetesen szeretném, ha az AppStore-ban is ott lenne. Vagyis ki kell fejleszteni oda is? Milyen fejlesztőkörnyezet van az Apple környzetben? Vagyis ehhez kell egy Mac gép nekem? Soha nem láttam még ilyen op rendszert, én Windowson nőttem fel. Minden info érdekel. (A fikázás nem)

2020. febr. 23. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az android programok megírhatók Windowson."


Bármi megírható bármin.

2020. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semekkora.
2020. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor Windowsos gépen lehet Apple alkalmazást fejleszteni? Konkrétan hogyan? Milyen fájlrendszerben? Milyen eszköz kell hozzá?
2020. febr. 23. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Mik köze lenne a file rendszernek az alkalmazáshoz?


A program eredendően egy szövegfile. Ehhez kell egy alkalmas fordító*, netán egy emulátor, teszteléshez.


* Ezt hívják cross compilernek. A lényege, hogy a target rendszerre fordít. Esetedben ez az apple iPhone-ja. Az apple (ahogy én tudom) objectiv C-t használ, az alkalmazások pedig natív futnak, míg az android egy virtuális gép, ami egy linux fölött zörög.

2020. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Léteznek programkönyvtárak, amikkel egyszerre lehet androidra és iOs-re alkalmazást írni, és ugyanazt fogja többnyire csinálni a kettő, és hasonlóan is néz ki.

Az egyik ilyen eszköz a .NET Xamarin megoldása.

De van javascript alapú valami az Apache-tól, és még több dolog is.

A lényeg az, hogy az androidot is már abban kéne megírnod, és akkor tud neked ios alkalmazást is fordítani.

Ez csak mobilra áll: Számítógépes program esetén szükséged van egy MAC gépre

2020. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!