Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-ban hogyan tudok olyat...

PHP-ban hogyan tudok olyat csinálni, hogy egy scripttel bejelentkezek egy weboldalra felhasználónév jelszóval, majd utána jelszóvédett tartalmat kinyerem a scripttel?

Figyelt kérdés
Van egy adatbázisom, amihez sajnos csak egy jelszóvédett webes felületen férek hozzá ebből olvasnék ki, és mentenék át egy másik adatbázisba adatokat egy php script segítségével. Viszont authentikálnom kell előtte magam. Ezt meg tudom így oldani PHP-ben? Vagy lépjek be böngészőben, onnan másoljam ki a sütiket, azt adjam át a scriptnek, és úgy futtassam le?

2020. febr. 25. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megoldható - ez az úgynevezett web scraping témaköre.


Két dolog szükséges hozzá:

1. egy olyan könyvtár, ami kezeli a HTTP-kéréseket - ilyesmik például:

* cURL: [link]

* Requests: [link]

* Guzzle: [link]


2. egy olyan könyvtár, amivel feldolgozhatod a kapott HTML-lapokat - mint például:

* Simple HTML DOM Parser: [link]

* Goutte: [link]

2020. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minek ehhez scriptelni meg ezeket a dolgokat? Belépsz adatbázisba és lementek az adatbázist. :D
2020. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok belépni az adatbázisba, de ezt írtam szerintem.
2020. febr. 25. 12:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Turpisságot érzek itt. Miért nem tudsz belépni, ha a tiéd...?
2020. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Illetve ha az az adatbázis MYSQL, akkor valószínűleg a phpmyadminra gondolsz, nézz utána az adatbázisod kezelésének, php könyvtárának
2020. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Annak az adatbázisnak, amit webfelületről érek csak el, nincs API-ja, vagy export funkciója. Egy bináris adatbázis van mögötte, ha jól tudom, de egy régi legacy rendsezrről van szó, amit egy olyan kolléga írt, aki már nem itt dolgozik.
2020. febr. 25. 14:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Dokumentációt olvasd el akkor.
2020. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amit a kolléga írt persze.
2020. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondolom elolvasta volna, ha lenne... nem tudom mért kell ilyen kommenteket beírni.
2020. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolom valami adatot akar kinyerni, ami nem az övé. :).
2020. febr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!