Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gazdaságinformatikus szakhoz...

Gazdaságinformatikus szakhoz milyen témaköröket ajánlotok matematikàból?

Figyelt kérdés
Szeptembertől gazdinfóra fogok járni levelezőn. Körülbelül 10 éve érettségiztem, ezért a matek tudàsomat fel szeretném frissíteni. Csak arra lennék kiváncsi, hogy milyen témaköröket ajánlanátok vagy nézzem àt az egész középiskolai tananyagot? Annak idején emelt szinten érettségiztem matekból, de mostanra nagyon megkopott a tudásom. És mivel napközben dolgozom szeretnék arra a témakörökre koncentrálni, amikre valóban szükségem lesz az egyetemen. Előre is köszönöm!

2020. febr. 25. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy oda fogsz járni, ha még nem vettek fel

? :D

2020. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel nem idén érettségizek tudom előre a pontjaimat. Akkor úgy fogalmazok, hogy valószínűsìtem, hogy felvesznek. Kb 100 ponttal meghaladom a tavalyi ponthatàrt. Persze változhatnak a dolgok, de nem hiszem, hogy ennyit emelkedni fog.
2020. febr. 25. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Én az összeadásra helyezném a hangsúlyt. Tekintve, hogy a számítógépek egyéb műveletet nem képesek elvégezni, így ezzel a szükséges matematikai ismeretek teljes vertikumát lefednéd.
2020. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De attól még át kell mennem a matekos tárgyakból:-D
2020. febr. 26. 06:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Matek:


Algoritmuselmélet, Analízis, Valószínűségszamitas, Operáció kutatás... Áhh nem sorolom. Nincs fenn a mintatanterv amiből tudsz tájékozódni?

2020. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Baluba ***** válasza:

Ami szerintem fontos lehet, hogy könnyen vedd a tárgyakat:

-Lineáris algebra: n dimenziós vektorok, matrixok, n dimenziós terek intuitív értése..

-Gráfelmélet: terminológia jó ismerete, gráf fogalmának intuitív értése.

- Analízis: minden, amit csak tanultál sorozatoról és függvényekről.

2020. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A középiskolai anyagot teljesen át kell nézned, mert minden lesz benne.


Ennél magasabb szintre nem érdemes menni, viszont ezt nagyon jól kell tudni.


Nehogy azért ne tudj megoldni mondjuk egy differencál egyenletet, mert tudod normálisan használni a logaritmusokat.


Vagy csak integrálni kell és ötleted sincs hogyan alakítsd át a racionális törtnek a nevezőjét szorzattá és akkor mondjuk már a feladatot sem tudod elkezdeni.


A "magasabb" szintű dolgokra, ami igazán nem is "magas" szintű, majd az egyetemen megtanítanak, de az alap dologokat ami a középiskolában volt tudni kell reflexszerűen.

2020. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg amúgy is a tárgyak a középiskolai szintről indulnak. Nem feltétleznek egy középszintű érettséginél jobb matematikai tudást.


Sőt van hogy előadáson a középiskolainak számító anyagrészt is elmagyarázzák.


(BME BSZ2 első előadása lényegében a középiskolai kombinatorika anyag elmondása volt, semmit több)

2020. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2020. febr. 28. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!