Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mitől "jobb" Linux-on szoftver...

Mitől "jobb" Linux-on szoftvert fejleszteni?

Figyelt kérdés
Mint Windows-on.

2020. febr. 26. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
ki mondta, hogy jobb?
2020. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem jobb, hanem más. Nem mindegy ugyanis, hogy mit fejlesztesz.
2020. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem jobb. Csak a szívás volt amikor azon kellett fejlesztenem.
2020. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Más.Más. Ha linux szervere környezetre fejlesztessz akkor megéri, viszont, ha asztali alkalamzást akkor ugyebár azt általában Windows-on fogják használni vagy néhány esetbe Mac-en. Ekkor már nem éri meg Linuxon fejlesztei.
2020. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Az egyetemen ha előadás közben kódolsz akkor a mögötted lévők azt hihetik rólad hogy okos vagy, egyedi és menő. Más előny nincs, normális embereknél inkább ízlés kérdése, hogy Linux vagy Windows.
2020. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mit fejlesztesz.

Ha oprendszert, vagy olyasmit amihez különféle tool-ok kellenek, akkor a linux jobb választás, mert ott alapból adott sok eszköz ami megkönnyíti a fejlesztést, mindezt windowson meg kell(ene) írni.

A linux alatt bármilyen filerendszert létrehozhatsz, felmountolhatsz, emulálhatsz, amire windows alatt nincs túl sok lehetőséged. A linux alapban tartalmaz a fejlesztést könnyítő, támogató eszközöket (grep,SED,AWK,L.A.M.P.,Emacs, stb.), nagyon gyorsan létrehozhatók benne komplikált toolchain-ek, van teljes hálózat-kontroll, stb. de ezek haszna természetesen csak bizonyos tipusú fejlesztéseknél jelentkezik.

Ha valaki mondjuk back-end fejlesztő, akkor alap, hogy linux (vagy MAC).

2020. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Mindentől.
2020. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Atcsy ***** válasza:
49%

Unix rendszereken fejleszteni a világ legjobb dolga. Nem véletlen létezik már WSL és újabban a WSL2 "Windows subsystem for Linux" sem. Régen Linuxon fejlesztettem, mióta van WSL meg pláne a WSL2 azóta visszajöttem Windowsra és az összes Linux cli tooling tökéletesen fut.


Ez így pont tökéletes, mert mindkettő oprendszer legjobb részeit lehet élvezni.

2020. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!