Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes 50 évesen megtanulni...

Érdemes 50 évesen megtanulni programozni? Érdemes nagyjábol 20 évre belekezdeni ebbe? Vagy mit csinál egy 70 év feletti programozo?

Figyelt kérdés
Ha közvetlenul nyugdij után nem is, de gondolom 70 évesen már abbahagyja, ha él egyáltalán s max galambokat etet programozás helyett.
2020. márc. 2. 17:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%
Hobbi szinten érdemes, ha érdekel a programozás.
2020. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Nem ismerek nyugdíjas programozót sajnos, de ha hobbi szinten meg is marad ennyi idősen a szakmában, szerintem az nagyon jó! Ha belegondolsz, a programozás gondolkodásra buzdítja az agyat, ami mindenképpen pozitív dolog az egészséget illetően. Csak ne görnyedjen egész nap a gép előtt (ez meg a hátránya).
2020. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Sosem ciki megtanulni valamit.
2020. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Mondjuk erre rácáfolnék, mert 2 ismerősöm is van akik bőven 60 felett, közel a 70-hez még aktívan programoznak.

És ez mellett az egyikük még korrepetálást is vállal.

2020. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondolok, hogy leulni s programozgatni, mert ez megvan mindig, már tiniként is programoztam. Hobby szinten most is szoktam. De nem lettem hivatásos, még csak nem is csináltam soha iskolai keretek között. Annakidején nem volt a kerettanterv része, szakkörben foglalkoztam csak vele iskolaidő után, s gyakran egyedul voltam a képteremben, tanár se volt jelen, nem vezetett senki, a problémákat magam állitottam elő magamnak s a megldásokra is megam jöttem rá, mert néhány könyv volt a szakirodalom, s abban sokminden benne se volt. Amire gondolok, hogy elmenni egy 300 000 Ft-os szoftverfejlesztő tanfolyamra majd egy 150 000 Ft-os android fejlesztő tanfolyamra, utobbinak az első a feltétele, de a Kotlin mellé a Javat is megtanulni elötte, mert a megkopott és mára elevult Basic tudás max arra jo, hogy tudom mi az a ciklus, a feltétel és a tömb, ja és mindehhez Angol alapfokot is meg kell tanulni, vagy többet, mert az sincs meg. vagyis félmillios tudás befektetés de lehet az angollal egyutt lenne egy másfél év is. És utána csak akkor térul meg ha 52 évesen nálam előrébb levő nagyképu fiatalok info csicskája leszek napi 8-10 orában s mire lennék is valaki, vége. Na, ennek van értelme? Vagy vegyek egy kenyeret s kezdjek el galambokat etetni most?
2020. márc. 2. 17:46
 6/38 A kérdező kommentje:
egy másfél év s angollal egyutt egy másfél millio forint...
2020. márc. 2. 17:47
 7/38 anonim ***** válasza:

". És utána csak akkor térul meg ha 52 évesen nálam előrébb levő nagyképu fiatalok info csicskája leszek napi 8-10 orában s mire lennék is valaki, vége. Na, ennek van értelme? Vagy vegyek egy kenyeret s kezdjek el galambokat etetni most?"


Neked programozói karriert befutni már nincs semmi esélyed.

Nem sok nincs, hanem semmi. A világon nem találsz olyan céget, aki téged 52-53 évesen, 1-2 szir-szar tanfolyáson való részvétel igazolásával felvenne. Ezt felejtsd el.

Azonban az sem igaz, hogy galambokat kellene etetned. Nyilván nem te vagy az egyetlen aki 50 éves és éppen nincs munkája, netán még szakmája sem.

2020. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Levelezőre is mehetsz egyetemre.
2020. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
munkám az van. nem ez a gond.
2020. márc. 2. 18:15
 10/38 A kérdező kommentje:
hanem, hogy váltani érdemes e?
2020. márc. 2. 18:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!