Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért várja, aki várja a...

Miért várja, aki várja a szingularitást? Nem értem, mi az ami még szükséges ehhez? Mi az ami miatt még nem érte el ezt a célt? Mi az ami hiányzik ehhez, hogy a mai napon nem lehetne összerakni?

Figyelt kérdés

Minden lesz jobb nekünk? Mivel tud többet a gép? Akkor már lehetőség lesz arra is, hogy a gép fejlessze ki a dolgokat? Tehát minden évben ő okosabb chipet fog gyártani...?


Talán ő lesz majd a főnök is a munkahelyen?


2020. márc. 18. 06:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Te tudod mit jelent a szingularitas?
2020. márc. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Gondolom,a technológiai szingularitásról lehet szó, de nem nagy ügy, én személy szerint már évekkel ezelőtt elértem: Még az ezen hozzászólás beküldésére használt kivénhedt masinám működéséből sem értek egy kukkot sem, és bizonyos cselekedetei megjósolhatatlanok a számomra. Egyébként én is arra gyanakszom, hogy nem ártana némi fogalmi pontosítás.

A kérdéshabarékod valamelyes leülepítésére javaslom, hogy olvasd el Stanisław Lem „Summa Technologiae” cimű könyvét, ő mindenesetre módszeresebben töprenkedett a hasonló kérdésekről. Ha esetleg a múlt századi dátum lekicsinylő grimaszra biggyesztené a szád sarkát, itt egy nem túl régi méltatás linkje:

[link]

A könyv filozofikus gondolatainak jó része sokkal szórakoztatóbb formában is megtalálható a szerző „Lymphater utolsó képlete”, illetve „Kiberiáda” című novellásköteteiben, azokat se hagyd ki. Ma már mindegyiket csak könyvtárban vagy antikváriumban találod meg, a mostani csillagállás nem kedvez az okos könyvek újranyomásának.

2020. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!