Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van (rejtett) előítélet a...

Van (rejtett) előítélet a szoftverfejlesztő nőkkel szemben állásinterjún?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a médiában az van kommunikálva, hogy jajj pedig milyen ügyesek, okosak a lányok, meg mennyivel több soft skilljeik vannak, de ez most nem érdekel, hanem belsős információk, tapasztalatok, maga a nyers, őszinte gyakorlat. Tényleg kicsit jobban kell bizonyítani?
2020. márc. 30. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Én azt látom, hogy nemhogy jobban kell bizonyítani, hanem alacsonyabbak az elvárások nőkkel szemben.

Többször láttam példát arra, hogy felvettek gyengébben teljesítő nőt csak azért, hogy legyen nő a csapatban.

2020. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs.

A programozóknak édesmindegy, hogy nő-e vagy férfi esetleg más gender tagja. Az a lényeg, hogy tudjon programozni. Jól.


Nézz szét a például a prog.hu lányokkal/női programozókkal kapcsolatos cikkei között a hozzászólásokban. Sorozatosan elhangzik az ott felszólaló - általában hímnemű - programozóktól, hogy ők szívesen látnának több nőnemű egyedet az iparban (és nem a kvóta miatt, hanem a jó szakmabelieket hiányolják).

2020. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pozitiv eloitelet, ki lehet hasznalni mas adottsagaikat is

es akkor jo a noi programozo ha orommel van benne

ha nem akkor az rossz programozo

2020. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Esetleg a jelenlétük emlékezteti a férfiakat az élet értelmére, motiváció hogy jól dolgozzanak.
2020. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit az első mond, több helyen is tapasztaltam már a nőkkel szembeni pozitív diszkriminációját, miközben szakmaliag az illető jóindulattal átlagon aluli teljesítményt hozott.
2020. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is a pozitív diszkrimináció a gyakoribb. Én is elkövettem már, hogy lazábbra vettem a szakmai tesztet, mert láttam, hogy nincs annyira képben. Azonban magát a munkakörnyezetet jelentősen javítja, ha az emberek nem egy fiú kollégiumban érzik magukat.
2020. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nők, ahogy más is említette, színt hoznak a környezetbe, azon kívül, a sajátos gondolkodás- és látásmódjuk hasznára válhat a csapatnak.
2020. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!