Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programzervező szakon tanítana...

Programzervező szakon tanítanak IOS fejlesztést? (Xcode, Swift) Ha nem, akkor ezeket hogyan lehet elsajátítani közbe olyan alaposan, hogy valaki egyetem után egyből tudjon IOS fejlesztéssel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Programtervező informatikus szakra jelentkeztem, és azt hallottam, hogy azért mindenhol eléggé a matekot nyomják, illetve egy stabil alapot kapok elvileg, hogyha rendesen elvégzem. De ez mind tök jó, de hogyha valaki meg akar tanulni egy olyan fejlesztői környezetet, vagy egy olyan nyelvet ami majd a munkájához kell (pl.: SAP: ABAP), akkor azt mellette hogy tudja olyan mértékben elsajátítani, hogy egyből juniorként tudjon abba fejleszteni?

Mármint értem én, hogy ha megtanul az ember egy két nyelvet, vagyis megtanulja az alapokat akkor utánna a többi nyelvet már gyorsan elsajátítja, de azért gondolom egy mobilfejlesztés másból is áll, és nem 1-2 hónap elsajátítani (?)

Illetve láttam olyan tárgyat, hogy mobil fejlesztés, ez mennyire ad jó alapokat és elég-e vagy utánna külön képzésekre esetleg MSc-re kell menni?

Előre is köszönöm!


2020. márc. 30. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
29%

Egy fejlesztőnek, ha amúgy jó, tök mindegy, hogy mire kell fejleszteni. iOS-re, androidra, windows-ra vagy linuxra, esetleg valami olyasmire, amit korábban sosem látott.


Ezért kell az egyetem, ott meg fogod tanulni mindazt, ami erre alkalmassá tesz.

2020. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!