Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android Studio, Kotlin. Ezt...

Android Studio, Kotlin. Ezt hogy tudom megcsinálni?

Figyelt kérdés

Hogy érem azt el, hogy minden egyes item a recycleview-on belül kattintásra egy teljesen másik oldalt nyit meg?


Valamiképp adni kell a recycleview-ben lévő menüknek esetleg egy ID-t, és egyesével megnyittatom a megfelelő activity-t velük? Hogyan?

Esetleg linkeket/tutorialokat ismertek ezzel kapcsolatban? Mert én egyet sem találtam 😔



2020. márc. 31. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
2020. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1 Ez Java. Át lehet konvertálni, de én szeretném megérteni is, nem csak átmásolni.. :/


Videó tutorialokat néztem igazán, de azokat sajnos nem nagyon találni ami kotlin.

2020. márc. 31. 11:37
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Akkor ne csak másold át, hanem értsd meg és írd meg a Kotlin megfelelőjét, nem egy bonyolult dolog.
2020. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem bonyolult, mégsem tudtál segíteni 🤷‍♂️

Még azt sem ismerted fel, hogy java-t linkeltél nem kotlint.


Azért írtam ki a kérdést, mert nekem még bonyolult, és reméltem hátha valaki ismer egy egyszerű videótutorialt a témában.

2020. márc. 31. 11:49
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Én beírtam 3 szót Google-be ("android recyclerview kotlin") és a találatok között csak az első oldalon van vagy 5 különböző tutorial.

Azokkal mi a probléma?

2020. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én olyat keresnék, ahol azt írják meg, hogy a már meglévő recycleview-ban lévő menüket hozzá linkelhessem egy új activity-hez.


Nekem jelenleg van egy recycleview-om, benne mondjuk 6 nagyobb képpel középen ami menüként szolgálnak. Az a problémám, hogy bármelyikre menüre kattintok, ugye mindig ugyanarra az oldalra visz át.

Én azt szeretném, hogy mindegyik menü egy teljesen új activity-t nyisson meg.


Gondoltam még arra is, hogy ez így oké hogy mindegyik ugyanarra az activity-re vezet, de akkor azon belül csinálnék full screen fragment-eket, és mindig egy másik fragmenttel ugrana elő a második activity, függően attól, hogy melyik gombot nyomtam meg.


Kértem segítséget a tanártól, de nagyjából ott kifújt a dolog, hogy "use data passing".

Bár ez szerintem ez így felesleges, vagy nem is tudom, nincs értelme.

2020. márc. 31. 12:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Tehát az a rész megvan, hogy adott menü elemre klikkeléskor megnyit egy új Activity-t, csak az a probléma, hogy mindig ugyanazt nyitja meg?

Akkor annyi a dolgod, hogy nézed a pozíciót pl. (hogy hanyadik menü elemre kattintottak) és az alapján más-más Activity-t nyitsz meg.

De amúgy hatékonyabban tudnék segíteni, ha írnál mondjuk egy pastebin linket a kódodhoz.

2020. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen! Pontosan ez a problémám.


Le van töltve az Android Studio? Mert akkor így küldeném: [link]

2020. márc. 31. 13:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Az egész kód elég borzasztó már onnantól kezdve, hogy osztálynevet kisbetűvel kezdesz, de alapvetően feleslegesen hívsz vissza az Activity-be, az onBindViewHolder-ben ott van minden, amire szükséged van.

A position paraméter alapján el tudod dönteni, hogy melyik Activity-t akarod megnyitni, szóval csak onnan (az OnClickListener-ből) kell hívnod egy startActivity-t a megfelelő paraméterekkel.

2020. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ki kérem magamnak, csak az egyik class neve kezdődik kisbetűvel 😅 (most vettem észre, bár a tutorialt amit követtem, ott is így írták, ezért va úgy nekem is gondolom)


Igazából most még nem a legszebb/legpraktikusabb kód a cél, hanem az hogy működjön. Ha működik valami, majd onnantól tanulgatom az egyre bonyolultabb/logikusabb lépéseket.

Meg a tanárt sem érdekli igazán gondolom mert ő sem ismeri a Kotlint, eddig java-ban tanította, csak újítás érdekében mindenki a kotlin mellett döntött.



"A position paraméter alapján el tudod dönteni, hogy melyik Activity-t akarod megnyitni, szóval csak onnan (az OnClickListener-ből) kell hívnod egy startActivity-t a megfelelő paraméterekkel."

És ezeket a megfelelő paramétereket hol találom, tudod esetleg? 😬


Például, most az onBindViewHolder alá (nálam mainMenuAdapter-ben), írjam azt, hogy


if (position == 0) {

//startactivityxy?

}


Majd ezt megcsinálom minden egyes gombbal, más activity-hez linkelve?

2020. márc. 31. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!