Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# kiválasztás tétele?

C# kiválasztás tétele?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy van egy tömb, amiben a keresett elem többször szerepel, viszont nem tudom, hogy kéne az összes elemnek a helét meghatározni, mivel a while cucc csak az első olyat választja ki, utána megáll:


int nulla1 = 0;

int l = 0;

while (l<N && tömb[l] != nulla1)

l++;



2020. ápr. 2. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy mit próbálsz itt csinálni.

Mi az elvárt működés egyáltalán? Azt akarod kiíratni, hogy hányszor szerepel a keresett elem? Vagy az előfordulások indexeit?

2020. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Leszámítva, hogy nem tudom mi N és talán nem törne le a kezed, ha normális változó neveket használnál, az ég világon semmit nem választasz ki, csak megy a a ciklus amíg l kisebb mint N és nem nulla az adott elem.
2020. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem "while cuccal", hanem "for cuccal" kéne próbálkoznod.
2020. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
For ciklussal tömbön végigmenni és elemeket (vagy azok indexeit) kiírni/eltárolni feladattól függően.
2020. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
for ciklussal végigmész, és ha igazzá válik a keresési feltételed, az adott futó indexet hozzáadod a gyűjtő listádhoz.
2020. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Egyébként „while cucc” is tökéletesen működne, ha nem követelnéd meg tőle erőnek erejével, hogy tömb[l] nulla értéke esetén azonnal hagyja abba a vizsgálatot. A jelek szerint nemigen érted, hogy mit csinál a saját programod, márpedig a zavaros gondolkodás sajnálatosan ritkán vezet helyes eredményre.
2020. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!