Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ haladó erőforrás?

C++ haladó erőforrás?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem tudom, hogyan fejezzem ki a problémámat...A problémám ott kezdődik, hogy nem értem a "nagy összképet".Szóval a történet ott kezdődik, hogy 2 hónapja elhatároztam, hogy megtanulom a C++ nyelvet.Az első könyvem a teach yourself 24 hour(c++)-volt.Majd követte az online tutorial rész.Ezzel nincs semmi gond.Igaz voltak olyan fogalmak, amiket sokáig tartott elsajátítani.De nem értem az "összképet".Ha van egy szoftver elkészítésével bíznának meg, akkor az nem menne.Értem hogy mire való a class, template, data type, pointer, reference, function stb de még se tudom, hogy hogyan és MIÉRT.Szóval olyan forrásokat keresek ahol inkább a fejlesztéssel és a problémák megoldásával foglalkoznak.

2020. ápr. 3. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj!

Azért nem érted, mert a programozási nyelvet tanultad meg, és nem programozni. A nyelv egy eszköz. Egy kiiktathatatlan eszköz, amit legalább alapszinten ismerni kell ahhoz, hogy tudj programozni; de ennyi, és nem több. Attól, hogy ismersz egy programozási nyelvet, még nem leszel programozó. (Sőt, ide kapcsolódóan: ha valaki tud programozni, akkor meg majdhogynem lényegtelen a nyelv. Egy programnyelvet viszonylag kevés idő megtanulni, főleg, ha már egy hozzá valaqmelyest hasonlót ismersz.)

De jó úton jársz, az alapok már megvannak, a nyelvet ismered, most elkezdhetsz programozni, algoritmizálni. Viszont (sajnos, vagy szerencsére - mindenki döntse el maga) míg a programozási nyelvet el lehet sajátítani többé-kevésbé mechanikusan, addig programozni, algoritmust alkotni már nem lehet megtanulni ilyen módon. Nincs rá egy adott recept, hogy hogyan kell programot írni. Alapelvek, "okosságok", módszertanok lehetnek, de végső soron ez egy alkotó munka: a semmiből készítesz valamit. Hogy hogyan? Ezt kell neked kitalálnod!

A legjobb erre tényleg az, ha rengeteget gyakorolsz. Tűzz ki magadnak először kisebb, majd egyre összetettebb feladatokat! Majd egy 50-100 program után már jóval tisztább lesz az a bizonyos összkép.

És még valami: keress rá, hogy programozási tételek! Hasznos lesz. És ne csak alkalmazni, de megérteni is próbáld őket!

2020. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

Matek matek matek.


Minden program megoldható matekkal.


Ha kapsz egy feladatot gondold át, hogy a matematika segítségével hogyan oldanád meg.


Ha ez megy. Akkor leprogramozni egyszerű.

2020. ápr. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyelvtol fuggetlenul egy nagy problemat addig bonts le kisebb problemakra amig meg nem tudod oldani oket.
2020. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tegnap 02:52


:DDDDDD Hogy lehet ilyen hülyeséget mondani :DDDDDD nem nasa-ba készül szerintem a kérdező, nem kell matekzseninek lenned ahhoz, hogy akár főállásban programozz.

2020. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!