Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen adattípusból áll a...

Milyen adattípusból áll a tömb? (többi lent)

Figyelt kérdés

Adott a következő tömb: {3; 2; 7; 4,5; 0; 11,1; 8}.

Továbbá még olyan kérdéseim lennének, amelyekre nem vagyok biztos, hogy jól tudom..:

Ha tomb[i] -nél i=4 -et írunk akkor a 3.elemre hivatkozunk? A hossz értéke meg 7? Továbbá ha jól látom akkor ez egy egy dimenziós tömb?



2020. ápr. 5. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt kell csak elgondolni, hogy milyen adattípust adnál meg a tömbnek, ha neked kellene leprogramozni. Szerintem ezek a számok minimum float-ok.


"Ha tomb[i] -nél i=4 -et írunk akkor a 3.elemre hivatkozunk?"

Nyelvtől függ. Ha 0-tól történik az indexelés, akkor az 5. elemet kapod meg, ha 1-től, akkor a 4.-et.


"A hossz értéke meg 7?"

Ezt nem értem...


"Továbbá ha jól látom akkor ez egy egy dimenziós tömb?"

Igen.

2020. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tömb olyan adattípusból áll, amilyenből megalkotod.

Vannak nyelvek, ahol a tömbök indexhatára statikusan nulla. De vannak olyanok is ahol az indexhatárokat te határozhatod meg. Előbbieknél a 4. elemre a 3 mutat, mivel a nulla az első és a három a negyedik szám /0,1,2,3/.


Ha vhova négyet írsz tömbelem hivatkozásnál, akkor a negyedik /vagy az ötödik/ elemre hivatkozol, nem a harmadikra. Lásd előbbieket.

2020. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tomb raider xddddddddddddddd
2020. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!