Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Videójáték programozás kezdőkn...

Videójáték programozás kezdőknek, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném kérdezni, hogy hogy tudnám elkezdeni a FPS videójáték programozását? 14 éves vagyok, most ismerkedünk az iskolában a HelloWord-ös dolgokkal, nagyon a kezdők között vagyok. Utána olvastam, hogy elsőnek programozni tanuljak meg, ilyesmi. Az a célom, hogy FPS játékokat tudjak készíteni, Unity, vagy UnrealEngine-nel. Szerintetek hol kezdjem el?

ELőre is köszönök minden választ, tippet!


Dávid



2020. ápr. 7. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak a Hello World nél tartasz, akkor ilyesmiben még ne is gondolkozz. A C# -ot nyomd meg, azt tanuld, közben elkezdhetsz mondellezni, ott az ingyenes Blender,majd, mikor úgy, gondolod hogy még tudsz oldani, komplexebb feladatokat állj neki az Unity-nek.


Miért az unity? Mert azt C# nyelven programozhatod, az Unreal C++ -t használ, ami kifejezetten nem kezdőknek való. Sok sikert

2020. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még egy kérdés (Lehet, hogy butaságot kérdezek): a C# az a C+?

2020. ápr. 7. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

Az első válaszolóra ne hallgass. Csupa hülyeséget írt.

A c sharpot (c#) meg kerüld el jó messziről.

Az egyrészt nem natív nyelv, másrészt, csak windows környezetben érsz vele valamit.


A unity meg az U.R.E. mellett még van legalább két-háromszáz game engine, amivel fejleszthetsz, de sokkal jobb, ha odáig eljutsz, hogy te magad is képes legyél megírni hasonlót.

2020. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Az utolsóra be hallgass. C# ot ugyanúgy tudod használni bárhol mint a javat.
2020. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

C# egy "kicsi" nem olyan nehéz nyelv. C++ hatalmas és bonyolult. Ha tudsz c++-ban programozni, akkor a programozás alapjait nagy részletességgel tudni fogod + más nyelveket elég könnyűnek fogsz találni.

De kezdésnek mindenképp C#-al foglalkozz, mert c++-al lassan fogsz haladni és elfogja venni a kedved a programozástól. Viszont ha 12.-re mindenképp térj át c++-ra. Addigra már kell legyen kellő alap tudásod és gyakorlatod is a kódolás terén.

2020. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb ismerkedj meg az FPS creator


[link]


Stb hasonló "játékgeneráló" szoftverekkel, mint a programozással.



Ezeket a "játékokat" nem programozók hanem fejlesztőcsapatok készítik... Évek alatt...


Ettől függetlenüla programozás nagyon jövedelmező tevékenység lehet, ha a jó irányba mész vele, és ez egyénibe, illetve kislétszámban a webes / hálózatos irány.


A játékfejlesztés Európába szerintem ritka mint a fehér holló, nincs is nagyon rá multi.

Mind amerikai székhelyű, a tőzsdéken jegyzett óriásvállalatok.

2020. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!