Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem tudom eldönteni milyen...

Anonymus070225 kérdése:

Nem tudom eldönteni milyen programozási nyelvet válasszak amivel komolyabban foglalkoznék! Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom a programozásban. "Tudok" programozni JavaScript-ban Html-ban Css-ban és Pythonban.

De ezek közül egyet sem tudok kiemelkedően a többi közül.

Mindegyiket csak alap és egy kicsi+ szinten.

Igazából ezen 5 nyelv közül szeretnék választani:


Python

C

C#

C++

Java


Ezen szempontok alapján ajánljátok őket:

-vagy PC játékfejlesztésre alkalmas

(2D, 3D egyaránt)

-vagy Mobile játékfejlesztésre alkalmas

-vagy weblap fejlesztésre alkalmas (interaktív)

-vagy operációs rendszer fejlesztés


ajánljatok egyet mindegyikre. És egyet amely ezek közül a legtöbb mindenre alkalmas.


Melyiknek lehet a legnagyobb jövője?

Melyik a jelenleg legnépszerűbb?

Melyiket használják legtöbben?

Melyik képes a legtöbb mindent elvégezni?

Melyik a legkeresetteb? Melyikkel lehet kapni a legjobb munkát?

Személyes tapasztalatot elfogadok. És légyszíves ajánljatok egy tutit amit ti választanátok.

Köszönöm



Bunkó válaszokat nem várok! De, szerintem a programozás témát amúgy is csak az intelligens emberek nézik.



#programozás #weblap #C++ #Java #Python #Visual C# #szoftverfejlesztés #számítógépes játékfejlesztés #telefonos játékfejlesztés
2020. ápr. 16. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Játék fejlesztés:

C (De nem lesz vele könnyű dolgod), Python, C#, C++, Java


Mobil Játék:

C, C++, Java, C#



Weblap:


Leginkább C#


Op rendszer:


C, C++


Melyiknek lehet a legnagyobb jövője?


C# A Microsoft uralma és a nagyon sokrétű felhasználhatósága miatt.


És a Python, ami kezd nagyon elterjedni.


De Még ott van a Java is, ami még mindig nagyon keresett


Melyik a jelenleg legnépszerűbb?

[link]


Melyiket használják legtöbben?

Ugyan ez.


Melyik képes a legtöbb mindent elvégezni?

Ezt így nem nagyon nézik, mert ha néznénk az Assembly nyerne, ugyanis abból mindent fel lehetne építeni.


Melyik a legkeresetteb? Melyikkel lehet kapni a legjobb munkát?


Minddel, csak nagyon jól el kell hozzá sajátítani a nyelvet. Egyébként egy jó C++ mindenhová el tud helyezkedni.

2020. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Nagyon sokat segítettél! Remélem vannak még olyan felhasználók ezen a platformon mint te.
2020. ápr. 16. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Az alapokat elmondta az első kérdező, szóval csak 1-2 kiegészítést adnék.


PC játékfejlesztést tekintve én a C++ javasolnám. Az jelenleg is nagyon elterjedt.


Mobil esetében a java és a kotlin a leggyakoribb.


Jövőt tekintve területfüggő. Pl. a python azért futott fel nagyon, mert mesterséges intelligencia területén elég gyakran használják, mivel könnyen, gyorsan lehet összerakni benne a dolgokat.

A C# nem tudom, hogy mennyire futna fel, mivel jelenleg pl. a C++-t még elterjedtebbnek mondanám, és azért az átállások elég ritkák a cégeknél.

Pl. a bosch beágyazott rendszereinek egy részét most elkezdték átírni, de csak C++-ra, viszont vannak olyan algoritmusok, amiket továbbra is C-ben használnak.


"Melyik képes a legtöbb mindent elvégezni?"

Szerintem ne ez alapján dönts majd. Pl. lehet, hogy tudsz majd C-ben játékot fejleszteni, de ezt a tudást nem valószínű, hogy kamatoztatni fogod, mert nem gyakori, hogy ebben fejlesztenek.

Szerintem döntsd el, hogy te mit szeretnél a legjobban, és ahhoz válaszd ki az egyik népszerű nyelvet.


"Melyik a legkeresetteb? Melyikkel lehet kapni a legjobb munkát?"

Ez sok mindentől függ.

Csak a példa kedvéért. Nagyon jól fogsz keresni, ha AAA-s játékot fejleszthetsz, viszont már kevésbé jól, ha kis indie játék fejlesztő cégnél vagy. Szintén máshogy keresel, ha pl. a jelenlegihez hasonló gazdasági válságban vagy, ilyenkor pl. data scientist-ek munkája könnyen felértékelődhet.


Én a mestreséges intelligenciában mélyülök el, vagyis a python-t választanám.

Viszont én nem is nagyon látom a weblap fejlesztés jövőjét. Már most is sok esetben csak arról szól, hogy kimásolod a megfelelő oldalakról a kódrészeket és összeollózod, ha ezt még automatikusabban is lehet csinálni, akkor nem sok fejlesztő lesz, és pláne nem lesz kreatív munka.

2020. ápr. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A két hozzászóló mindent leírt.

Annyiban egészíteném ki a 2. hozzászóló utolsó bekezdését, hogy ez nem teljesen igaz. Egy statikus weblapot valóban össze lehet ollózni manapság szinte tényleg bárkinek, de egy dinamikus weboldalnál azért nem működik olyan egyszerűen, szóval véleményem szerint még van létjogosultsága a webprogramozóknak is egy jó darabig.

2020. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
67%
Én a PC játékfejlesztés, és a mobil játék fejlesztés ügyében a Godot/GDScript-et próbálnám meg.
2020. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!