Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnökinformatikus után média...

Mérnökinformatikus után média design?

Figyelt kérdés
A szüleim szeretnék, hogy minél hamarabb legyen valami biztos állásom, de szívem szerint mindig a művészetek iránt vonzódtam. Most legszívesebben látványtervezőnek, vagy dráma instruktornak mennék el, mellé dramaturgnak, vagy középiskolai magyartanárnak. De ez esélytelen már, le van adva a jelentkezésem mérnökinformatikusnak. Szerencsére tágérdeklődésű vagyok, és mindenre nyitott, de mindenképpen szeretnék utána egy olyan képzést is elvégezni, amiben meg tudom találni az informatikában is a művészetet, és nem dobom kukába a mérnökinformatikus végzettségem. Tudnátok esetleg szakokat ajánlani?

2020. ápr. 18. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem egyetemi szak, de....


Szinháztechnika, Szcenikus, Világítástechnika, Show kontroll és médiaszerverek


[link]

[link]

2020. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
75%

"középiskolai magyartanárnak"


u apam azt felejtsd el szerintem :D vagy nem komolyan gondoltad?

2020. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyél az ami lenni szeretnél. Legyeg hogy ne legyél lusta farok mint én voltam és nem leszel boldogtalan bármit csinálsz.
2020. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Jesszusom, minthogyha magamat olvasnám... xD


Nem rám erőltették, hogy mérnök informatikusnak tanuljak, logikai alapon döntöttem így, meg érdekelt is eléggé az informatika hozzá. Viszont engem is rengeteg dolog érdekel és nekem is túlzott vonzalmam van a művészet iránt (rajzolok, festek kézzel és digitálisan is). Most szólok, hogy várhatóan így nem lesz sétagalopp a szak számodra... Nagyon ellentétes gondolkodást igényel, mint a művészeti (humán) vonal... Kb. 2 év után kezdtem el újra rajzolni normálisan, mert annyira át kellett állítanom a fejemet az elején, hogy rátudjak koncentrálni a programozásra például és így is vért izzadtam.


Viszont ha belerázódsz és menni fog a szak: Én személy szerint a webfejlesztésben (kifejezetten frontend) látom azt a művészi vonalat, amiben ezt kitudnád bontakoztatni. Esetleg még játékok, szoftverek látványi tervezésében.


Ezzel kapcsolatos tárgyakat fel is tudsz venni az egyetemen (a törzsanyagon kívül amúgy is kell még tárgyakat felvenni), de vannak kurzusok meg okj-k is ezzel kapcsolatosan, hogyha magadtól majd nem sikerülne eredményesen fejleszteni magadat esetleg.

2020. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl éltet az első évét ilyen neki indulásnak kérdező? Csak kíváncsi vagyok.
2021. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!