Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# WinForms. Másik classból...

C# WinForms. Másik classból szeretnék megváltoztatni egy label-t, de nem működik. Hogy kéne megoldani?

Figyelt kérdés

Egy Updater nevű osztályból szeretném megváltoztatni a loginForm ban lévő labelt.


Kód:


if (update.IsUptoDate(applicationInfo.ApplicationAssembly.GetName().Version)) //ha az alkalmazás naprakész

{

loginForm logForm = new loginForm();

logForm.lblLoginUpToDate.Text = "Az alkalmazás naprakész.";

if (loginForm.UpdateBtnClicked)

MessageBox.Show("Az alkalmazás naprakész.");

}



2020. máj. 2. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az nem fog menni.

A form-ok tagjai private láthatóságúak szoktak lenni.

2020. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Add át referencia szerint a labelt egy függvény paraméterében.
2020. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 jocólali97 válasza:
Szia, segítek szívesen. Hasonló problémával küzdöttem mire rájöttem, hogyan tudom megoldani.
2020. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el. 100% bad practice, amit csinálni akarsz.

1) Annak az ellenőrzésnek, hogy van-e elérhető update, nem az alkalmazás indításakor kell lezajlania. Lassítja ugyanis az alkalmazás indítását, és ez rosszabb felhasználói élményt eredményez.

2) Senkit se érdekel, hogy az alkalmazásod naprakész-e. Alap dolog, hogy az; nem kell külön közölni. Főleg nem az Update gombot megnyomva tájékoztatni a felhasználót arról, hogy naprakész.

3) A program legelső indításakor kérdezd meg a felhasználót, hogy hozzájárul-e, hogy a program automatikusan frissítéseket keressen, és soha többé ne zargasd ezzel a kérdéssel. Ha akarja, a beállításokban át tudja állítani. Kritikus esetben, ha valamilyen backend-del kommunikál a program, és a backendből kiadnak egy új verziót, amivel az éppen telepített verzió használhatatlanná válik, arról viszont mindenképp illik értesíteni a felhasználót és lehetőséget adni az azonnali frissítésre.

4) Érdemes monitorozni, hogy mikor használják a szoftveredet, hogy ne akkor csináld a frissítést, amikor a legjobban kéne a programod a felhasználónak. Egy másik időpont, amikor érdemes lehet, az az alkalmazás bezárásának pillanata - a programod viszont tegyen úgy, hogy azonnal leáll. Akármelyiket is választod, egy notification-t érdemes küldeni. De a frissítés mehet a háttérben - ne is lássa a felhasználó az ablakot.

2020. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak: Nem tanácsadást kértem, ez egy teszt app amit én és egy barátom használunk. Ezt szeretném hogy csinálja, induláskor frissítést keressen stb, nem ez volt a kérdés.
2020. máj. 5. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!