Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ -hoz mit kell letölteni a...

C++ -hoz mit kell letölteni a Visual Studion kívül, hogy működő programot tudjunk létrehozni, és futtatni is azt?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a Visual Studiot, be lehetett jelölni, hogy miket töltsek le, és én bejelöltem a C++ és a C# -ot, huszon valahány gigát letöltöttem (nem is tudtam, hogy ilyen sokat foglal), tehát elvileg minden megvan.


A kérdésem, hogy ezeken kívül kell-e még valamit letöltenem, hogy elkezdhessek tanulni, gyakorolni, illetve kell-e valamilyen egyéb program? Illetve, ha a Visual Studio letöltésekor nem jelöltem be az összes lehetőséget, vagy kihagytam valami fontosat, akkor utólag hogyan tudom azt letölteni?


2020. máj. 17. 21:50
 1/5 Clay Morrow ***** válasza:
CodeBlocks is tökéletesen megfelel e célnak és nem 20 GB.
2020. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy először azt töltöm le, de aztán mégis a Visual Studiot választottam, mert az sokkal több mindent tartalmaz, meg hát elég sokrétű, és ha azon kiismerem magam, akkor az egyszerűbb fejlesztőkörnyezeteken biztosan kiigazodom.
2020. máj. 17. 22:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Átnéztem, és kb. fogalmam sincs mi merre van benne, szóval igazad van, kezdetnek jó lesz a CodeBlocks.
2020. máj. 17. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Nincs szükség se Visual Studiora, se CodeBlocksra. Ezek fejlesztői környezetek. Egy C++ compilert kell letölteni (pl gcc-t MinGW-n keresztül), és kész vagy, lehet fejleszteni notepaden, aztán a windows command promptjában lefordítod és futtatod.
2020. máj. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jesszus, azért kezdő programozóknak hadd ne kelljen parancssori 100soros argumentumlistát átadnia a gcc-nek manuálisan... Ennél még az is jobb, ha cmake-t használna.

Amúgy meg azért használnak IDE-t notepad helyett, mert ad némi támogatást, bejelöli hol van syntax error, megmondja, milyen néven vannak metódusok...

Azért notepadet használni fejlesztésre barbárság...

2020. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!