Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásból kaptam házi...

Kecskemaki19 kérdése:

Programozásból kaptam házi feladatot, de nem tudom megoldani. Hogyan csináljam meg?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy fogalmam sincs hogy csináljam. Meg tudná nekem valaki oldani? Ez lenne a feladat:

Java progarmozás, 10.osztály

Írj JAVA programot amelyik egy autókereskedés nyilvántartó rendszerének részeként, bekéri a

telepen lévő autók számát és ennek függvényében számítógépre rögzíti az autók típusát, színét,

üzemanyag típusát (DIESEL v. BENZIN) és eladási árát. A program kérje be a billentyűzet konzolról az

autók fenti adatait. A program keresse ki az adatbázisból a legdrágább autót és írja ki az adatait a

monitorra. A program vizsgálja meg, hogy hány darab „PIROS” színű 800.000 Ft-nál olcsóbb DIESEL

autó van a telepen.


2020. máj. 19. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A probléma, hogy a tanárod látni fogja a kérdést, de szivesen segitek.
2020. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leírom mit kell tenned:


"...egy autókereskedés nyilvántartó rendszerének részeként..."


Tehát egy különálló interface-t kell készítened. Ez szuper, mivel úgy oldod meg a feladatot, ahogy neked tetszik.


Szükséged lesz egy class-ra aminek mezői lesznek:


autó: típus, szín, üzemanyag, ár


Szükséged lesz egy autó típusú tömbre, ami a telepet fogja jelképezni: telep (értelemszerűen minden eleme egy autó objektum lesz)


Írsz egy függvényt, ami az input értékekből elkészít 3-4 autót. Minden kérdés egy mezőt fog feltölteni az objektumból (setter)


Ha megtörtént a feltöltés, akkor automatikusan fusson le egy maximumkiválasztás, ami végigiterál a telep tömbben lévő autó objektumokon, és leellenőrzi az árukat.

Szintén a for ciklusban tenned kell egy statementet, ami csak akkor lesz igaz, ha az adott autó objektum színe = 'PIROS' ÉS értéke < 800000 ÉS üzemanyag === dízel. Ekkor találatod van.



A feladat adott, a specifikáció tiszta. Piece of cake, csak le kell programoznod. Ha megírod nagyon jól fogod magad érezni utána (tényleg). Csináld meg, ez egy jó kis feladat.

2020. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2020. máj. 19. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!