Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezekkel a levelezői illetve...

Ezekkel a levelezői illetve esti felsőoktatási képzésekkel el lehet helyezkedni szakmán belül?

Figyelt kérdés

Én korábban tanultam C#-ot és szerintem a junior szinttől ugyan még eléggé messze jártam, de azért már voltak fogalmaim és egy egyszerű kis ORM Xamarin projektem.

Nem sikerült szakmában elhelyezkedni, most pedig a válság is bejött.


Érdemes befejezni (elvégezni) az egyetemet? Olyanokat hallani, hogy önmagában SEMMIT sem ér. Az viszont teljességgel kizárt, hogy valaki dolgozzon is teljesállásban, mellette egyetem és mellette még önképzés.


Úgyhogy a kérdés az, hogy tényleg nem lehet elhelyezkedni levelezői vagy esti egyetemmel? Ebben az esetben érdemes abbahagyni, kiiratkozni és inkább udemy, stb?

Vagy akár feladni a szakmát ebben a helyzetben?



2020. máj. 29. 17:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%

"Érdemes befejezni (elvégezni) az egyetemet?"

Igen. Az egyetem ad egy rakat elméleti alapot, a vállalatok meg az egyetemistáknak biztosítanak gyakorlati helyet.


"Olyanokat hallani, hogy önmagában SEMMIT sem ér."

Bármelyik képzés - legyen az akár bármilyen egyetem, OKJ, gyorstalpaló, autodidakta online képzés - nem ér semmit ha csak a kötelező feladatokat oldod meg és nem gyakorolsz mellette.

2020. máj. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nappalisoknak adnak gyakorlati helyet.



Nem fér bele az egyetem, főállású munka és önképzés.

Épp ezért vetődik fel bennem a kérdés, hogy inkább udemy, hobbiprojektek VAGY egyetem.

Hallani olyat, hogy a gyakorlatban az ember semmi hasznát nem veszi a sok elméletnek, amit az egyetemen a fejébe nyomnak.


Csak hát azt hittem, hogy eddigre már több hónapja fejlesztőként fogok dolgozni, amellett miért ne egyetemezzek. Hát... Ember tervez, Isten végez.

2020. máj. 29. 18:21
 3/33 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne összeegyeztetni a hármat?


Gyárban dolgoztam operátorként majd később gépészként olyan ~5 évig. 3 műszakoztam, és elkezdtem az egyetemet.


Azóta mérnökként dolgozok már, és habár nem volt könnyű időszak, de nem bántam meg.


Volt helye az egyetemnek is, eleinte 3 műszak mellett is megoldottam és az önképzés az csak rajtad áll. Vannak lazább időszakok egyetemen, olyankor van sok időd foglalkozni az önképzéssel.


Ha leszámítod azt a 3-4 hónap kemény időszakot, ami évente van, akkor még marad 8-9 önképzésre.


Azt se árt megfontolni, hogy szerinted megéri-e 3.5 évet rászánni és hajtani, hogy jobb életed legyen utána az elkövetkező 50 évedből, amit munkával akarsz tölteni, de ez ugye költői kérdés, hát persze hogy megéri.

2020. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Én inkább azt mondanám, hogy csak a július és az augusztus nem kemény, az összes többi igen. Jó, esetleg a február első 2 hete és a szeptember első 2 hete se.


Szóval a kérdésem, hogy egyetem VAGY Udemy stb önképzés? Teljesen kezdő nem vagyok már.


Az a baj, hogy a gráfbejárástól (habár szerintem érdekes, bár lehetne könnyebben is számonkérni) nem látom, hogy könnyebben el tudok helyezkedni 2-3 év múlva, de egy, a fél évvel ezelőttinél összetettebb C# projekttől, később más nyelvektől persze viszont igen.

2020. máj. 29. 19:11
 5/33 anonim ***** válasza:
11%

Egyetemen nem adnak használható tudást, legalábbis informatikai szakon biztosan nem. Programozásból kb. egy hello world szintig juttatnak el, ellenben kőkeményen bevasalnak mindenféle haszontalan és elavult elméleti tudást. Aminek hasznát veheted a munkaerőpiacon, azt magadtól kell megtanulnod, azt viszont egyetem nélkül is lehet.

Az egyetem egyedül a papír miatt hasznos, de az értelmesebb cégek egyre inkább kezdik felismerni, hogy a papírnak és a tudásnak semmi közük egymáshoz, és egyre több helyen alkalmaznak diploma nélküli programozókat.

2020. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
34%

"Az a baj, hogy a gráfbejárástól (habár szerintem érdekes, bár lehetne könnyebben is számonkérni) nem látom, hogy könnyebben el tudok helyezkedni 2-3 év múlva"


Nem (csak) azért tanulsz, hogy el is helyezkedj, hanem azért, hogy tudd is mit csinálsz. A gráfbejárás például nem hiszem, hogy haszontalan tudás lenne. Nem azt mondom, hogy az egyetem csak használható tudást ad (mert nyilvánvalóan nem, most leszek végzős), de olyan belátást biztosít sok helyen, amit egy random kurzus nem biztos, hogy lefed.

2020. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
52%

"Az a baj, hogy a gráfbejárástól (habár szerintem érdekes, bár lehetne könnyebben is számonkérni) nem látom, hogy könnyebben el tudok helyezkedni 2-3 év múlva"


Google és Facebook interjúkon (és aztán nyilván a munka során is) pl. kifejezetten sok a gráfelmélet.

Persze könnyen elképzelhető, hogy neked soha nem lesz közöd sem ilyen cégekhez, de másnak lehet, ezért tanítják.

2020. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Jó, de engem nem fenyeget az a veszély, hogy a Google-höz felvételizzek valaha is.


Viszont jó lenne végre valahára elhelyezkedni szakmában.


Amikor már fél éve 10 lépésre voltam a junior szinttől és olyan technológiákat tudtam, ami állítólag tök jó, csak még egy kis gyakorlás kellett volna kvázi.

2020. máj. 30. 08:45
 9/33 A kérdező kommentje:

Sokan szerinten azt várják az egyetemtől, hogy megtanítsa néhány nyelv szintaktikáját, majd a legkorszerűbb technológiákat majd design pattern-eket. Morognak a matekra meg minden tárgyra, ami azt tanítja meg, mi van a dolgok hátterében.



Nekem nincs gondom a matekosabb dolgokkal (amíg nem túl sok), csak az én helyzetemben nem biztos, hogy ez a hasznos.



Egyfelől sokkal később helyezkedem el programozóként - másfelől ha egyáltalán sikerül.

Rengeteget hallani, hogy egyetemmel nem sikerült, sőt, ismerek is olyat. Őszerinte jobban jártam volna a CodeCool-al.



Bootcampet már nem akarok, főleg mert az a típus vagyok, aki önállóan is tud tanulni.



Na ez a kerdés lényege.

2020. máj. 30. 09:02
 10/33 A kérdező kommentje:
Szóval az a kérdésem, hogy mivel tudok ebben a helyzetben minél gyorsabban minél piacképesebb tudást összeszedni. Sufni Bt-nél vagy coding monkey-ként egy multinál bőven elég nekem, sőt.
2020. máj. 30. 11:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!