Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 22 éves lányként zerorol hol...

22 éves lányként zerorol hol érdemes elkezdeni programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom, hogy stabilan 400-500at keressek 3-4 év után. Bármit megtanulok:)
2020. jún. 11. 22:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan úgy gondolod, hogy ez így működik? Megtanulsz programozni és rögtön 4-500e-t fogsz keresni?
2020. jún. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
20%
Akkor állj ki a sarokra.
2020. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbben egyetemen tanulnak. Ott eltöltöd a 3-4 évet és mehetsz programozni. A gyorstalpalókat nem ajánlom, mert nem leszel 6 hét alatt programozó, de cserébe lesz egy elég unfair szerződésed. Pl ha nem találnak neked munkát, akkor sem kereshetsz nélkülük x ideig.
2020. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
29%

Engem az zavar a legjobban, hogy fontosnak tartottad kihangsúlyozni, hogy LÁNY ként tanulnál programozni.


Aminek nincs semmi köze a kérdéshez...

2020. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
63%

"Komolyan úgy gondolod, hogy ez így működik? Megtanulsz programozni és rögtön 4-500e-t fogsz keresni?"


Akár hiszed akár nem, vannak akik azt hiszik a két szép szemükért fél millás fizut kapnak majd :D

Mondjuk a kérdése egyértelmű hogy trollkodás, de sajnos a tényleg vannak akik elhiszik hogy ők a semmiért majd magas fizetést kapnak.

2020. jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek a #1-es, #3-as és #4-es hozzászólókkal: ez nem úgy megy, hogy elvégzel egy képzést, majd automatikusan dőlni fog a lé. Ne hidd el amit az újságok írnak: hogy pár hónapos képzés után kezdő fejlesztőként egyből dőlni fog a lé. Még egyetemi képzéssel se (már ha csak a kötelező köröket rovod le és nem gyakorolsz, jársz utána, csinálsz saját projekteket).

Átlagosan képzett kezdőkből Dunát lehet rekeszteni (pláne ha az indiai olcsón dolgozó fejlesztők hadát is figyelembe vesszük).


És lényegtelen a nemed, szexuális preferenciád, a bőrszíned/etnikumod, a vallásod - a munkáltató a szakértelmet várja el (lehetőleg minél olcsóbban, minél több munkaidő teljesítése mellett).

2020. jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Derwer ***** válasza:
78%

Én ITban dolgozom, de nem programozási területen.

Ha megtanulsz programozni és van 3-4év szakmai tapasztalatod, akkor szerintem a 400-500 bruttót meglehet ekresni, Pesten.


A legbiztosabb szerintem (is), egy egyetem kijárása, mert mégiscsak több mindenről halalsz illetve bevált keretek között tanulsz. (Ez nem kevés idő ugyebár, és ha progból nem is buksz meg, matekból, közgázból, villanytanból és egyéb tárgyakból azért összejöhet. :( Nálunk, anno, 8-10éve sok javulás után már 30% is kapott diplomát)


Az is biztos, hogy amit ott, vagy épp gyorstalpalón tanulsz az az alapokat adja meg, az IT szakmában, az érdeklődés és a folyamatos önfejlesztés alap elvárás. (én pl minimum 3évente csinálok valamilyen vizsgát, de persze nem törvényszerű, hogy valami vizsgaként záródjon)

2020. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
16%
Ennél többet is lehet keresni nálunk kevesebb taapsztalattal :)
2020. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
56%

Nulláról 3-4 év alatt NEM szedsz fen olyan tudást, amire havi fél milliós fizetést kapsz!

Először is: ha nem tudsz angolul, tanulj meg legalább annyira, hogy a dokumentációt megértsd, mert anélkül NEM fog menni.

Másodszor: irány az egyetem és egy PTI szak, ahol a matekkal meg fogsz szenvedni, de megadja az alapokat.

Harmadszor: önfejlesztés, hobbi projektek, open source fejlesztés


Ha ezeken végig mégy, akkor 3-4 év múlva kaphatsz egy gyakornoki állást havi 250-300-ért és ha jól megy, 6-7 év múlva reális lehet a fél millió. Ideális esetben! De az emberek többsége nem tudja időben elvégezni a PTI-t, szóval a reális inkább 8-10 év. Az mondjuk igaz, hogy lányként a PTI-n nagy előnnyel indulsz, mert körül fognak rajongani és segíteni. Persze ez csak akkor ér valamit, ha van hozzá eszed és tehetséged. Nálunk 15 emberből ketten végeztük el időben a PTI-t: én és az egyetlen lány.


Ennek függvényében vágj bele!

2020. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, csak annyit nem értek, hogy jön ide a Politikatudományi intézet?:(
2020. jún. 12. 10:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!