Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora esélyem van az alábbi...

Mekkora esélyem van az alábbi tudással elhelyezkedni junior java programozóként?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy kb 6 hónapos képzésen vettem részt, ami előtt szintén volt egy alapképzésem.

A képzésen tulajdonképpen megismerkedtünk a java-val mint programozási nyelvvel;mindig szintfelmérőt kellett letenni az egyes blokkok végén. Eleinte csak back-endeztünk. Erre jött egy kis javaFX, majd vettünk HTML-t, és CSS-t is. Megismerkedtünk továbbá a java1.8-as újításokkal, a lambdával, emellett azzal is, hogy az interfacenek ettől a verziótól kezdve már static és default metódusok is van. A kurzus vegefelé már mysql-t használva Xampp-on, olyan dynamic web-projecteket raktunk össze Maven segítségével, ahol mondjuk különböző termékeket listáztunk ki, vagy különböző felhasználók adataival lehetett belépni. A háttérben a program eldöntötte, hogy kinek milyen a szerepköre (admin/tulajdonos/alkalmazott). Spring fejlesztőkörnyezetben dolgoztunk, illetve a kurzus végén megismerkedtünk a Spring Boot projekt fogalmával, ami megkönnyíti a fejlesztést annyiban, hogy beimportálja a pom.xml-be a szükséges függőséget.


Nyilván vannak hiányosságok, a @Bean fogalma például még mindig nem teljesen tiszta, pedig elolvastam hogy az IoC konténer használja, de hogy ez neki minek szükséges,meg ez pontosan hol kerül a programban felhasználásra, azt nem tudom.



2020. jún. 15. 03:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Linkeld be a github repo-d és megmondom, de egy ilyen leírással nem sokmindent lehet kezdeni, nincsenek benne igazán mérhető mennyiségi adatok.
2020. jún. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de tudtommal a juniorsához azért sokkal több, mélyebb, és összetettebb tudás szükséges.

Ez eddig mindössze alap programozói tudás. A következő lépcsőfok lesz a junior szint.

2020. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Az esélyed abszolút zéró.
2020. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. És mit kellene még elsajatitani ahhoz, hogy ez sikerüljön?
2020. jún. 15. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk egy főiskolát. Legalább közepes eredménnyel, mert a hulladékok még diplomával sem nyernek alkalmazást.
2020. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy érdemleges referencia kell, ami a tapasztalatodról ad tanúbizonyságot.

Vagy pedig egyetem és gyakornoki pozícióval tapasztalatot szerezni a képzés mellett.

A legtöbb komoly melónál követelmény a diploma + min 1 év tapasztalat.


Ezektől a fél éves gyorstalpalóktól csodát nem kell várni. Te magad írtad alap képzés.

Egyetemen ez egy félév anyaga ennyi, a képzés ideje meg 3,5-4 év. + a gyakornoki lehetőségek sokat segítenek.


Tévesen mondják, ez olyan szakma, megtanulsz alap szinten programozni fél év alatt, és akkor 400-500k fizu garantált és kapkodnak utánad. Ja nem.


Nézz meg pár Java és webfejlesztéses roadmapet,mi az amit még tudnod kéne.

Meg linkelj egy github repot, eddig miket csináltál egyedül.

2020. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A főiskolaval az a baj, hogy már elhasználtam 6 állami félévet arra, hogy egy piacképtelen szakot tegyek le... Emiatt dontottem egy programozoi képzés mellett,de akkor jelek szerint ez nem elég sehova.
2020. jún. 15. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még maradt másik 6 állami féléved, ami pont elegendő egy PTI BSc képzés elvégzésére.


Nem mellesleg ha túlcsúszol rajta, akkor felvehetsz diákhitel2-t a képzési díjra, amit 0%-os THM-mel, a fizetésed kb 4%-ával kell apránként visszafizetned.

2020. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes Egyetemet végezni. Sokkal jobb esélyeid vannak. Azért, ha beleírod, hogy xy 6 hónapos képzést csináltál nem fognak felvenni sehová se. Ahogy írták ez egy féléves anyag Egyetemen. Sőt. Nem, hogy csak egy féléves, hanem egy kurzuson belül tanulsz ennyit, ha nem többet...
2020. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha még el is fogynak az ingyenes féléveid, egy fejlesztői fizetés fél havi összege lesz a tandíjad egy félvére. Ott a diákhitel is 0%-os kamattal.

Egyetemen min 8-10 komoly tárgy is van, ami programozásra készít fel. Módszertanok, verziókezelés, adatbázisok, projektmenedzsment , optimalizálási módszerek, webtechnológiák, programnyelvek stb. ez se sok, igazából alig ér valamit őszintén szólva.. De sokkal többet ér, mint egy ilyen bootcamp, jóval nehezebb is elvégezni.

Még esetleg a másik szakodról tudsz tárgyakat is elfogadtatni, több kredited legyen.

2020. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!