Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az első munkahelyeken pályakez...

Az első munkahelyeken pályakezdőként/gyakornokként milyen feladatokat adtak nektek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornokként a legelső feladatom egy egyszerű minesweeper összepattintása volt. Arra a kódra vissza se akarok emlékezni. Közben a spring doksiját kellett nyálaznom. És folyamatosan kaptam a nagyobb projekteket. Többnyire springes rest alkalmazásokat kellett írnom belső használatra. Közben persze sokat segítettek, terelgettek.


Pályakezdőként bele a mélyvízbe, az éppen futó projektetből kaptam egy kis szeletet és azt kellett csiszolnom. Ott olyan sok segítséget nem kaptam de belejöttem lassanként.

2020. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan OKJ-s vagyok, de leírom a tapasztalataimat, mert jó, ha olvassák a "jelöltek", hogy ilyen is van.


Mondjuk mindkettő munkát úgy szereztem, hogy a papír még nem volt a kezemben, viszont már az OKJ előtt is tanultam programozni illetve ősszel munkanélküli voltam, azalatt tudtam kódolni.


Télen először egy pici magyar KKV foglalkoztatott. Otthonról (még irodája se volt), 4 órában, nem fehéren, hanem bújtatott foglalkoztatással (vállalkozói igazolvánnyal). Az illető nem tudott sehova kiközvetíteni, de nem akarta a dolgot annyiban hagyni, így ráállított egy belső, kevésbé fontos projektre. Segítség kb. nuku, a 4 óráért annyi pénzt kaptam, ami rezsire és kajára se lett volna elegendő és nem tudott a 4 óránál több munkát adni. A kódjaimra ránézett 2 hetente 1 órában. Hétvégén.

Majd másikat kerestem, ugyanúgy KKV, EV, kiközvetítés stb... Itt alapból olyan fejlesztési munka lenne, ami túl speciális, tehát nemigen tanulnék piacképes és általános dolgokat. Sőt. Semmit. Viszont mint kiderült, nem is fejlesztési munkáim vannak, hanem elsősorban helpdesk, mindenféle alkalmazásüzemeltetés illetve a válság óta konkrét titkárnői munkák is voltak.

Mondjuk részben a válság, részben egyéb okok miatt nem fejlesztői feladatokat kapok, de az én szempontomból akkor is az a szituáció, hogy nem fejlődök semmit szakmailag.


Összességében fél éve dolgozom az IT-ban és voltaképp elmondhatom, hogy nincs programozói tapasztalatom. Május végén a Profession-ön beadtam 2 helyre, tegnap újabb 2 helyre. Rettentő sok a lehetőség. :D

2020. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számomra a kettő egy és ugyanaz volt. Az első munkahelyemen 1 évet dolgoztam, ahol egyben a szakmai gyakorlatomat is töltöttem. A cég Workflow rendszereket fejlesztett magyar és külföldi nagyvállalatok számára, itt-ott meghintve egy-két állami szervezettel. Kezdetben frontendes feladatokat kaptam (csináld meg ezt és ezt a formfelületet, adj hozzá, vegyél el mezőt, ilyenek), mindeközben tanultam az angulart, amit ott használtunk. Idővel egyre inkább átcsúsztam a BE fejlesztésre, ami ASP.NET alapokon futott. A konkrét workflow logikába nem nagyon nyúlhattam bele, az én feladatköröm inkább az adatok kezelése körüli fejlesztésekben merült ki (form feldolgozások, adatszinkronizáció, import folyamatok, ilyesmi). Két feladatot tudnák kiemelni, ami úgy megmaradt, egy elég méretes importer alkalmazás lefeljesztése (ami nagyjából ötször lett teljesen átalakítva az ügyfél igénye alapján), illetve egy rettentő régi, elavult adatbázis rendszerből adatok szinkronizálása egy új rendszer alá. Ott inkább az adatszerkezetek közötti kapcsolatok felállítása volt melós, mivel nagyon nagy volt az eltérés (meg úgy az alapvető gondolatmenet) közöttük. Nagyjából ilyeneket csináltam én ott. 1 év után elmentem a cégtől, hogy jobban ráfeküdjek az egyetemre, de amúgy jó munkahely volt (na messze nem olyan jó, mint a mostani).
2020. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alacsony prioritasu taskok admin oldalon, migracio, domain, model, controller, unit tesztek + front end template
2020. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ipari szoftverekkel foglalkozunk. Egy prés/keverő gépnek a szoftverét kellett megcsinálni. C++/Labview/S7
2020. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!