Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az egyetemek tényleg nem...

Az egyetemek tényleg nem adnak piacképes tudást, tényleg pocsékok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy azok hangoztatják ezt, akik lusták és csak a legszükségesebbeket akarják megtanulni, vagy tényleg pocsékok a (magyar) egyetemek?

Nem nappali.


2020. jún. 23. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
24%

Levelezőn valóban kevesebb tudást kapsz. Magadtól kell sokkal többet tanulnod. De azért aki azt állítja, hogy nappali képzés alatt nem szerzel használható tudást az valóban bulizni járt csak az egyetemre. :).


Azért rengeteg hasznos tudást kaptam, amit mai napig használok.

2020. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg. Csak azért nem bontják le őket, mert nincs igény használt téglára.


Valójában a senkiházi, tudni vágyó, de tanulni lusta emberek híresztelik ezt.

Az egyetemek a tudás és a haladás szentélyei, ezen intézmények határozzák meg a jövőt. Nekik köszönhetően jött létre szinte minden jó ezen a földön. Mobiltelefon, számítógép, autó, TV, rádió, légkondicionáló, internet, stb. a találmányok hosszú sora. A kis nokedlik meg csak óbégatnak, hazudoznak össze-vissza, "magyarázzák", hogy miért is nem járnak, jártak ők soha egyetemre. Szánalmasak, röhejesek.

2020. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
29%
Azok mondják ezt akiket nem vettek fel egyetemre, ezzel nyugtatják magukat a kis wannabe hackerek.
2020. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
78%
Az egyetemeknek eredetileg nem az volt a célja, hogy piacképes tudást adjon, hisz hamarabb alapították az első egyetemeket, mint ahogy a mai értelemben vett piac létezett volna. Az egyetemek sokkal magasztosabb céllal nyíltak meg, ami túlmutat azon, hogy éppen mi a jelenlegi trend. Sokkal inkább magasan képzett doktorokat, tudorokat akart kibocsátani magából attól függetlenül, hogy "mitől lesz olcsóbb a kenyér", nem volt probléma, hogy az adott szakember csak elméleti és az idejét értekezéssel tölti el. Azóta az egyetemek tömegoktatásra álltak rá, és bár a piac behálózta a saját igényeihez mérten félig-meddig, de érződik, hogy az egyetemek valamennyire szeretnék tartani az alapkoncepciót, tradíciót. Szerintem ezzel nincs is baj. Majd az alternatív iskolák jobban felelnek a piaci igényekre.
2020. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
Egyeteme válogatja, de ha konkrétan programozó v. informatikus v. általában a műszaki karokról beszélünk akkor szerintem ez egyáltalán nem igaz. Persze a főiskola / egyetem elsősorban elméleti alapot ad ami után az első munkahelyen még sok tanulnivaló lesz de az, hogy ne adna piacképes tudást az szerintem hülyeség.
2020. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg adnak, de ha megnézed, hogy Magyarországon a diplomás fejlesztők nagy része is mekkora hulladék, akkor azt lehet mondani, hogy gyakorlatilag sajnos nem eleget, vagy nem megfelelő formában.
2020. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
43%
Na és honnan tudod, hogy a Magyarországon lévő diplomás fejlesztők nagy része hulladék? :)
2020. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
38%
Saját magából indult ki :)
2020. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
54%

Tapasztalatból, 11 év alatt végigjártam több népszerűbb itthoni céget (két E betűs, Vodafone, IT Services).

Az utóbbi ~4 évben interjúztatok is.

Van aki BME-ről jön és nem ismeri pl. a trie vagy prefix sum fogalmakat. Sajnos ez a tendencia, egyszerűen szánalmas.

2020. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
41%
Ezt azért nem hiszem el hogy nem ismeri ezeket a fogalmakat, mivel BME-n első féléves anyag.
2020. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!