Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha 30 évesen szerettem bele a...

Ha 30 évesen szerettem bele a programozásba és előtte teljesen mással foglalkoztam, de mióta elkezdtem tanulni, úgy érzem már nem akarok mást csak ezt, akkor már késő van váltani?

Figyelt kérdés
És hol, hogyan tanulhatnám meg, ha komolyabban akarok majd vele foglalkozni? Egyetemre kell mennem? Ahhoz nincs nagyon késő? Tanfolyamokat is néztem, de azok nagyon drágák, nemtudom őket kifizetni. (100.000-300.000/hó)

2020. jún. 27. 12:32
1 2
 1/20 anonim válasza:
42%
Ujratervezes
2020. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Nézz sok online tananyagot, lehetőleg idegen nyelven.

Az ilyesféle tanfolyamok használhatatlanok kb., a programozást nem lehet fél-1 év alatt megtanítani.

Alapképzést érdemes megcsinálni mondjuk mert nagyon elméleti alaplapot adhat, de anélkül is lehetsz jó programozó sok-sok kitartással.

2020. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1 Az újratervezést csinálom, de itt egyelőre nem ilyesmit tanulunk. Talán majd egy következő lépcsőben, de ebben sem vagyok biztos.


#2 Egyelőre youtube videókból tanulom az alapokat.

Igen, azt valahogy sejtettem, hogy a tanfolyamok nagyrésze csak felesleges pénzkidobás.

De akkor mondjuk, ha később el akarok vele helyezkedni, akkor papír is kelleni fog, nem? Azt csak az egyetemen szerezhetem meg?

2020. jún. 27. 12:42
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Változó, van ahol elvárt és van ahol nem.

Érdemes megnézni mik az elvárások egy junior programozótól és azokra "rágyúrni".

Papír is jó ha van, ezért is jól tud jönni az alapképzés de nem mindenhol kritérium.(meg hát azért egy ELTE proginfo/BME mérnők-infót elvégezni azért nem könnyű)

2020. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Az újra tervezés inkább egy felvételi előkészítőhoz hasonlít. A képbe leszel utána egy komolyabb támogatott tanfolyamra de az sem elhanyagolható hogy facebookos csoportba belépve ahol ezzel mások is foglalkoznak és ott ezzel a témával foglalkozz hatsz másokkal együtt különböző véleményeket meghallgatva
2020. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Amikor főiskolára menten 18 évesen, volt egy 34 éves évfolyamtársam. Mert ő úgy döntött, hogy ez jobban érdekli. Elvégezte, és azóta az informatikában dolgozik.

30 éves vagy, nem 80. Bár még az sem lehetetlen, hogy valaki 80 évesen fogjon valami újba, csak akkor már esélyesebb, hogy az csak hobbi marad, és nem főállás. ;) De 30 évesen meg pláne nem késtél el semmiről. Azt mondják, hogy 29 éves korban a legproduktívabb az agy. Akkor meg? :)

Ha pedig komolyan gondolod, akkor én mindenképp egyetemet javasolnék. A tanfolyamokból két fajta van. (Bár az OKJ kinyírásával az egyik az szép lassan el is tűnik.) Az egyik, ahol igazából tojnak rá, hogy mit csinálsz, úgyis megkapod a papírt. Nem mondom, hogy pl. egy OKJ-s tanfolyamon ne lehetne jókat tanulni, csak általában túl kevés a motiváció. A másik meg a ma divatos gyorstalpalók, zöldróka és társai. Kifizetsz egy vagyont, aláírsz egy több ponton is hátrányos, és a jogszerűség határait feszegető szerződést, cserébe többé-kevésbé mechanikusan megtanítják az éppen legdivatosabb technológiát.

Ha hosszabb távú, és komolyabb céljaid vannak, akkor mindenképp az egyetemet javaslom. Lehet, hogy nem fél év, és nem csak a szomszéd cégben épp tegnap bevezetett technológiát fogják tanítani, de egy átfogú, és időtálló tudást kapsz cserébe.

2020. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szirty ***** válasza:

Mit szeretnél programozni?

Nem mindegy.

2020. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Az ilyesféle tanfolyamok használhatatlanok kb., a programozást nem lehet fél-1 év alatt megtanítani."


Az alapokat meg lehet, főleg, ha az az 1+ év tömény önképzéssel is párosul.

Aki ezt vitatja, az vagy egyetemet végzett és foggal-körömmel igyekszik fenntartani, hogy ez fontos volt, vagy nem tudná kifizetni az ilyen jellegű képzéseket és azzal nyugtatja magát, hogy ez nem is baj. Kva jó képzések vannak jelenleg, tény, hogy sok a szemét is a felhozatalban, de igenis vannak színvonalas képzések, ezt nem kell elhazudni. Még mindig jobb, mint YouTube videókból tutorial-őrületbe kergetni magát és semeddig se eljutni. Igenis, meg kell küzdeni érte, akár a jó képzés tandíjáért, akár egy jobb egyetemért.

2020. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 Mondanál néhány konkrét tanfolyamot, amit érdemes elvégezni?
2020. jún. 27. 19:40
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Elkéstél te már ezzel.

Az a helyzet, hogy ha el is végeznéd időben a főiskolát/egyetemet, lennél 33-34 éves és kezdőként nem kapnál állást. Ebben a szakmában a 40 évesek öregek, a 45-50 évesek pedig már vének.

2020. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!