Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri JAVA-t tanulni mint...

Megéri JAVA-t tanulni mint első nyelvet, mielőtt egyetemre mennék tovább?

Figyelt kérdés

Néztem pár oldalt, ahol arról írnak, annó X Y hogy kezdte a prgoramozást és a JAVA-t írták sokan, hogy azzal kezdtek.

Nem vagyok teljesen hülye a programozáshoz, középiskolában C#-ot tanultunk főleg, de azt inkább csak arra használtuk, hogy magát a programozást megalapozzuk (legyen egy minimális tudásunk). Ez abból a 25 főből 4-nek jött össze, 3 srácnak meg nekem. Szeretnék prgoramozással foglalkozni, de nem igazán tudom mivel, hogyan "kezdjem" (a C#-os gyorstalpalóktól eltekintve). Az ilyen "JAVA Crash Course", meg "Learn JAVA in X minutes" videókat már sokszor átnéztem, és azok ugyan azt magyarázzák, amiket nekünk tettek C#-al középsuliban: az alapokat, mint változók, azok mik, milyenek léteznek, hogyan hozod őket létre, if, if else, switch, operátorok, stb... Tehát tényleg csak a nagyon alap dolgokat.

Ezen felül mit csinálhatnék? Melót még nem sikerült találni, így pedig nem szeretnék befizetni mondjuk egy Udemy (vagy akármilyen) kurzusra.

Azt sem tudom egyáltalán, hogy JAVA-t megérné-e tanulni, mint legelső nyelvet (amivel komolyabban foglalkoznék, mint pl egy érettségis feladatsor megoldása), mert sokan mondják, hogy nehéz nyelv, de rengeteg felhasználási területe van.

Ti mit ajánlotok, mit mondtok erre?


2020. jún. 28. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Megéri. Csináld! Nem kell túl sokat agyalni, csinálni kell. Ennyi a titka.
2020. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ milyen irányba szeretnél dolgozni. Java jó, de nem mindenhová..
2020. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Aztán nézelődik, keresgél, olvasgat, fórumozik még 4-6 hetet, és ennyi pont elég lenne a Java alapok elolvasására. De persze, nézelődj tovább, hogy milyen irányba mi kell, hogy kell, stb. A Java jó, rengeteg helyre kell, és ha mégsem ebbe az irányba dolgozol végül, károdra nem válik.


Azt veszem észre, hogy a kezdők hónapokat pocsékolnak el arra, hogy olvasgatnak, nézelődnek és közben szó szerint semmit sem tanulnak. Ez viszont így csak időpocsékolás.

2020. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit túlgörcsölöd ezt szerintem. Egyetemre arra való, hogy készséget szerezz, nem arra, hogy 500 programozási nyelvet, technológiát ismerj mire elvégzed. A lényeg, hogy mire elkezdsz dolgozni tudj szelektíven tanulni és absztraktul, analitikusan gondolkodni.

Én úgy gondolom a JAVA teljesen jó első programozási nyelvnek, de igazából teljesen mindegy melyikkel kezdsz. Válasz egyet, ami első benyomásra tetszik, ne görcsölj ezen, lesz időd még a többi 1000-et is megtanulni.

Gondolkodni tanulj meg és tanulni hatékonyan, ha ez a kettő képességed megvan akkor nem lesz problémád! Sok sikert!

2020. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es vagyok. Miért pontozzatok le a választ? Igaz ami igaz. Java nem mindenhová jó. Lehet a kérdező operációs rendszereket akar majd fejleszteni. Megnézem mikor írsz Kernelt Javaba. Vagy lehet hálózat fejlesztő szeretne lenni. Vagy lehet iparban akar dolgozni.....
2020. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem kell, hogy programozási nyelvvel kezdje, hogy programozást tanuljon... Algoritmusok mond valamit? :). Abba minden benne van, hogy a programozás alapjait megtanulja.
2020. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én C++-al kezdenék, azért mert így megérted a memóriakezelést is. Java, C#, Python..stb nyelvekkel nem fogod, és nem is tanítják. Történik valami a háttérben és kész, az senkit se érdekel, hogy mi. :)
2020. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!