Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kell tudni ahhoz, hogy...

Mit kell tudni ahhoz, hogy valaki mérnökinformatikus elsőéves hallgatóként gyakornoki pozíciót szerezzen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdeném a mérnökinformatikus szakot az Óbudai Egyetemen. Nem duális képzésre jelentkeztem, mert úgy látom nincs túl nagy szabadság abban, hogy hol dolgozhatok. Informatikai szakgimnáziumba jártam, ahol foglalkoztunk már hálózatokkal és programozással is, viszont programozással otthon is foglalkoztam már többet.


Itthon Youtuberól és Udemyről tanultam Javat, C#-ot és Pythont, ebben tanultam meg az alapokat. Saját projecten még nem dolgoztam, de ha ránézek x sor kódra, akkor el tudom dönteni mi mit jelent, emellett foglalkoztam MySQL-lel, értem hogyan működnek az adatbázisok. Egyelőre semmilyen web frameworkot nem kezdtem el tanulni, viszont mostanában WPF-et tanulok, mert érdekel.


Értelemes válaszokat várok, nem konkrét leszúrást, hogy ez semmire sem elég. Arra lennék kíváncsi, hogy ezeken kívül mit tudok tenni, hogy nagyobb eséllyel kerülhessek be helyekre. LinkedIn-en már néztem budapesti gyakornoki pozíciókat, de gondolom azért azoknál a követelményeknél specifikusabb is van.



2020. jún. 29. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Első félévben nappalin gyakornoki állast nem fogsz kapni, és időd se lenne rá.
2020. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne rá idő? Annyival több tennivaló van az első félévben a többi félévhez képest?


És akik duális képzésen vannak, hogyan dolgoznak akkor végig mellette 3.5 évet?

2020. jún. 29. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, legalábbis nálunk úgy van, hogy a duálisos hallgatók szorgalmi időszakban tanulnak és a vizsgaidőszak első napjával kezdődik a munka. Szóval nem egész félévben csinálják.
2020. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Végzős hallgatókat várnak leginkább gyakornoki állásokra
2020. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"És akik duális képzésen vannak, hogyan dolgoznak akkor végig mellette 3.5 évet?"


Akik duális képzésen vannak, azok nem 12-13 hetet vannak húzamba az Egyetemen, hanem pl 6 hét gyakorlati helyen 6 hét az Egyetemen. :) Az megint más dolog, és az is más dolog, amit Te szeretnél.

2020. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Derwer ***** válasza:

Óbudait csináltam én is, bár már 8éve végeztem. ;)


Eyyetértek: Gyakornoki állásra véggzós hallgatókat várnak a cégek és az első félév kemény lesz.

A többi is, csak épp az első félév a felpörgésről fog szólni. Pár példa:

-Mindig is 4,5 fölötti átlagom volt, gondoltam hát most leszek 3-4es, mert nehéz hely. Frászt, izzadtam a kettesekért, hármasokért. :D

-Anno, az érettségi tananyaga soknak tűnt nekem. No de az mostantól félévente lesz. Megduplázva. Szigorlatokat nem számítva. ;)

-Nem utolsósorban: Ha megrántják egy tárgyból a csoport 60-80%-át akkor nem veszitek újra az anyagot, hanem gyenge volt a felhozatal és ennyi, megyünk tovább, aki nem tartja az iramot, az majd jövőre újra próbálhatja. (proból engem megvágtak -> instant +1év, amit végül nem bántam meg, de szerencsére végül csak OOP-ből buktam elsőben)



Igaz neked már van előképzettséged, de egyrészről lehet így még át is kell idegzódnie dolgoknak (pl OOP irányelvek alapján programoztál? ) másrészről, regeteg egyéb tárgy van. (pl matekok, villanytan, stb)


Tehát első félévben semmiképp se javaslom a melót. Mégha neked végül jöval könnyebben is megy majd mint nekem ment, légy inkább óvatos ezzel.

Utána pedig inkább klasszikus melót, ne gyakornokit keress, mert a végzettséged miatt (is) eltudsz menni valahova rendszergazdának vagy hasonlónak, de gyakornoknak nehéz lesz bekerülni bárhova is. (mert a cégnek is az a célja, hogy 1-2szemeszter alatt összeismerkedtek aztán tudjon felvenni rendes állásba)

2020. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább diákmunkát vállalnak az egyetemisták első félévektől kezdve, hétvégenként, péntek-szombat vagy amikor éppen nincs órájuk és nem megy a tanulás rovására. Az utolsó félévben már szinte semmilyen tárgyad nem marad, csak szakdolgozatot csinálsz. Mintaterv szerint persze vannak mellette tárgyaid, de rengeteg ember inkább rátol még egy félévet és csak a szakdogával foglalkozik meg az államvizsgára készül. Illetve úgy is lesz majd nyáron szakmai gyakorlatod. Egyetemtől függ, hogy 6 hét 8 hét..stb és itt jön elő az, hogy a szakmai gyakorlat alatt, amikor elmész egy céghez akkor lássa a cég, hogy Te ezt akarod! Ha nem is tudod a dolgokat, folyamatosan figyelj és kérdezz!! Ha lejárt a szakmai gyakorlat, akkor az adott céggel meg lehet beszélni, hogy maradhass gyakornokként ott. Ha jól teljesítettél és nem csak "lazultál" ott, akkor simán belemennek és dolgozhatsz ott ... :) És akkor már utolsó félévben is ott vagy gyakornokként, ráadásul a szakdogába is segítenek.
2020. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 - #7

Értem köszönöm a választ :)


#6 Ha arra gondolsz, hogy értem-e az OOP működését, akkor igen, szerintem ez alapvető is. Az egyéb tárgyak közül a matek/fizika/elektronika jellegűektől félek, de nyilván ezekhez alapból úgy is állok hozzá, hogy biztosan többet foglalkozom vele emiatt, hogy biztosan ne legyen gond.

2020. jún. 29. 16:22
 9/9 Derwer ***** válasza:

Igen, úgy értettem az OOP-t.


Jónak ígérkeznek az alapok, de én továbbra is óvatosságra intelek. Nehogy két ló közé essél.

(ha pl OOP tárgy neked már megvan tudásilag az jelentős könnyebbség, elismerem, sok erőforrásom ment el arra az egy tárgyra is)

2020. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!