Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Studioban miért kell...

Visual Studioban miért kell telepíteni a Windows 10 SDK-t, ahhoz, hogy egy egyszerű parancssoros hello wörldöt le tudjak fordítani?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Tudomásom szerint nem kell. Most sincs fent a gépemen windows 10 sdk mégis tudok buildelni console appot. Lehetséges hogy rossz projekt típust választasz ki.
2020. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell. A saját hibáidért ne a rendszert hibáztasd...
2020. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A console appot választom ki, mint ahogy itt mutatják:

[link]


Igazából nem baj, ha fel kell tenni a windows 10 sdk-t, nem halok bele nyilván, csak kíváncsiságból kérdeztem meg. CodeBlocksban nem Qt Creatorban elég egy fordítót felrakni ahhoz, hogy egy hello world forduljon.

2020. júl. 13. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell. Bár a 2012-es verzió volt az utolsó, amivel komolyabban dolgoztam (szóval nem 100%, hogy jól tudom), de úgy tudom, a Win10 SDK az UWP alkalmazásokhoz kell csak.

Ettől persze még "érdekes", hogy Microsoftéknál minden tízszer akkorára nő, mint amekkora reálisan indokolt lenne. A Lazarus kb. fél GB. A MonoDevelop még feleannyi sincs, és .NET-re fordít. CodeBlocks+GCC/Mingw, SharpDevelop, KDevelop a töredékét foglalják, mint a VS. Persze, értem én, hogy "sokkal többet tud" (=tele van pakolva egy rakás olyasmivel, amit szökőévente egyszer, ha használsz), de azért ennyivel nem "tud többet".

2020. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kicsit rákerestem, és másnál is volt ilyen hiba. Igaz, én 2019-el próbbáltam, de ott is ugyanez a helyzet.

[link]

2020. júl. 17. 13:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Blank projektet is próbáltam létrehozni, ott is ugyanezek a hibaüzenetek.
2020. júl. 17. 13:06
 7/7 A kérdező kommentje:

"The default options selected on the right side of the screen should be fine, but please ensure that the Windows 10 SDK is selected."

[link]

2020. aug. 19. 10:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!