Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok fejlesztő azért keres...

Sok fejlesztő azért keres akár 10+ év tapasztalattal is ilyen 6-700 nettó körül mert ennyit lehet elérni ha nem képzi magát az ember munkán kívül?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
46%

"Ez kamu. Nem is kicsi. :))"


Ahogy gondolod.


Szóval megadtál egy ki tudja honnan kimásolt "béreket" és ezt kötelezően be kell tartani? :D :D :D. De ott van, hogy "átlagos". Ahogy Magyarországon az átlagkereset 300 ezer mégis a többség minimálbéren él. ;)

2020. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
9%

Nem kötelező, ugyanis az a lista is "felfújt", a codeberry által közzétett pali csali.


De van lehetőség, hogy valós infókhoz juss, a programozói jövedelmek reál mediánját illetően, ami elég szépen alatta van az itt lesajnált 6-700 nettónak.

Úgy nagyjából 450-520 ezer HUF, jelenleg.

2020. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:

Az átlagbérbe, mediánba beletartoznak a közszférában dolgozók is, ilyen statisztikáknak nem sok értelme van.

Amúgy elég rászűrni mondjuk nofluffjobson a millió feletti fizetésekre, vagy egyszerűen megnézni olyan cégeknek a weboldalát, ahol teljesen publikusak a fizetések, pl. Toggl vagy a már említett Vacuumlabs.

Azt meg gondolom senki nem gondolja komolyan, hogy a nagy tech cégek ezeknél kevesebbet fizetnek. Mindezek mellett több konkrét cégnév és város is elhangzott már, de érdekes módon akik próbálják lehúzni a fizetéseket, semmi konkrétumot nem mondanak, ez azért elég beszédes.

2020. júl. 17. 20:10
 24/67 anonim ***** válasza:
0%

"Az átlagbérbe, mediánba beletartoznak a közszférában dolgozók is, ilyen statisztikáknak nem sok értelme van."


Nézd, azt úgy az általános iskola 6. osztályában oktatják, hogy mi is az az átlag. Hogy számodra ez mennyire releváns infó, az más kérdés. Amúgy, nem tudok róla, hogy programozók tízezrei dolgoznának a közszférában. Az sem valószinű, hofy az a néhány annyira árnyalni lenne képes azt az átlagot, amibe értelemszerűen ők is beletartoznak.


"de érdekes módon akik próbálják lehúzni a fizetéseket, semmi konkrétumot nem mondanak, ez azért elég beszédes."


Nem tudom, hogy te milyen konkrétumra gondolsz, de talán elég azt tovább gondolni, hogy nem minden fejlesztő fér be a multikhoz, elég sokan dolgoznak vidéken is, a fővárosi jövedelmek töredékéért, és nem kevés a fél-egy-két éves kis aprócska cég sem, ahol nem 6-700 nettót, de még ennek gyenge felét sem keresik meg az emberek, akik jellemzően a jövedelmük jó részét is zsebbe kapják.


A nagy tech cégekhez meg az átlag magyar programozó (mert ugye ezekről van szó) még a lábát sem teheti be.

2020. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
72%
Még nem vagyok senior, de nekem mar 500k is jo lenne, akkor mar nem kepeznem magam el lennék azon a szinten tobb maganelettel es kevesebb stresszel
2020. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem a kérdést. 10+ év után ez átlagos fejlesztői bérnek számít Budapesten, nyilván olyan is van, aki többet keres, meg olyan is, aki kevesebbet. Cég, technológia, feladat, munkakörülmény, túlóra meg egy rakás más tényező függvénye is, hogy mennyit keresel. Meg perszebeosztás is, nem minden fejlesztő alkalmas vezető fejlesztőnek vagy architectnek, akkor sem ha megvan hozzá a tudása.
2020. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:

"nofluffjobson"


Valaki mondja már meg a kérdezőnek, hogy azok bruttó bérek. Majd akkor tegyél fel ilyen kérdést, hogy havi NETTo 600 kevés, ha kitermeled azt az 1.150-et a munkaadodnak, minden hónapban.

2020. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek vannak komolyabb szakmai ambíciói és megelégszik ennyi pénzzel is, nincs ezzel semmi probléma.

Illetve sokan ha akarnak sem tudnak bekerülni komolyabb helyekre, ez is rendjén van így, egy átlagos fejlesztőt nyilván nem kell átlagon felül fizetni (bár ilyenre is van példa ugye).

2020. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:

Én csak egy helpdesk-es és szoftverüzemeltető (vagy mi... vagy legalábbis ahhoz hasonló) vagyok és csak szeretnék szoftverfejlesztő lenni, ami vagy összejön valaha, vagy nem.

Úgyhogy kívülállóként olvastam el a hozzászólásokat és számomra megintcsak szomorú a pénz-pénz-pénz hozzáállás.


A munka túlórák nélkül is elvisz heti szinten 42-43 órát + az utazási idő. Hétfőtől-péntekig a napjaink tulajdonképpen a munkából állnak. Szabadidő 2-3 óra (jó esetben). Ha valaki évtizedeket végigszenved az életéből, akkor mégis mire lesz jó az a sok pénz (ami esetleg már olyan sok, hogy konkrétan el se költi, pláne, ha gyerekeket nem akar)?


Én, ha eljutok odáig, akkor valószínűleg azt fogom csinálni, hogy a szabadidőmben nem is fogok kódra gondolni se, se pedig ránézni. Viszont ha meguntam az aktuális munkámat (technológiát, magát a programozás, vagy csak a céget, bármit), akkor odateszem magam pár hónapig, hogy váltani tudjak. Akár alacsonyabb bérért. Akár másik szakmára. Akár feleakkora bérért, ha még abból is megélek. Akkor inkább a járda-szigetekre megyek nyaralni (jelenleg úgyis oda szoktam (szokok) csak :D), vagy inkább nem veszek meg valami menőmanó cuccot, csak ne szenvedjek a mindennapokban.

2020. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:

#29 leírásod alapján te a 2. kategória vagy, rosszul választottál munkahelyet.

Én 15 perc sétára lakom az irodától, ebédelni is haza járok, emellett van heti 2 nap home office lehetőségem. Az irodában elektromos asztalok, babzsákfotelek, ingyen kávé, tea, sütemény, gyümölcs. Ingyenes szakmai és nyelvi képzések. A csapatból jóban vagyok mindenkivel és szeretem amit csinálok.


Voltam persze sokkal rosszabb helyen is, nem is éreztem jól magam, váltottam. Ha kellett, költöztem.

Írták már korábban, hogy van rengeteg távmunka lehetőség is (a korona óta pláne), az is remek opció lehet (főleg ha olyan helyen laksz, ahol kevés a normális cég és költözni sem vagy hajlandó), valószínűleg én is abba az irányba fogok váltani legközelebb.

2020. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!