Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az Android, mint platform,...

Az Android, mint platform, mennyire jó technikai szempontból?

Figyelt kérdés
2020. júl. 22. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Technikai szempontból? Kifejtenéd?
2020. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Mégis mire vagy kiváncsi? Túl sok választás jelenleg nincs mobil eszközökre. Ezek közül talán még mindig az Android a legkellemesebb (fejlesztői szemmel nézve, legalábbis nekem ez jön be a legjobban) szerintem.
2020. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
security, API-k stabilitása, developer experience, 3rd-party libek és keretrendszerek minősége, ilyesmikre gondolok
2020. júl. 22. 09:05
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

A security olyan amilyen, kb. mint a többiben. Minnél többen használnak valamit annaál gyorsabban és hamarabb buknak ki a biztonsági problémák.

API-k? Szintén kb. olyan mint a több, bár nekem jobban bejött.

2020. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyire jó ?

Szerintem ez így értelmezhetetlen. A jobb ez mint az? Ennek már lenne értelme. De mivel ma már nincs konkurense...


Egy évtizede még ez lehetett volna a kérdés; a Symbian 3 hoz képest az Android 2 tényleg annyival jobb (volt)? Vagy csak..

2020. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Egy szélsőségesen "butabiztos" rendszer. Annyira, hogy az már zavaró lehet egy profibb felhasználó számára. (És mielőtt jönne a másik tábor, megnyugtatok mindenkit: az iOS is ugyanez a kategória.) Egy rendszer, ahol még azt is a rendszer dönti el helyetted, hogy bezárja-e a programot, vagy csak háttérbe küldje. Rendes úton nem mondhatod meg, hogy mi induljon automatikusan, és mi nem. Ez akkor különösen izgalmas, ha nem épp a legújabb telód/tableted van, és mondjuk nem szeretnéd, hogy kéretlenül is elinduljon háttérben a Facebook, ami egyébként akkora, hogy egy bálna eltörpül mellette. Aztán ha kényszerleállítod, fél perc múlva újra elindul. Oké, tölts le olyan segédprogramot, amivel ténylegesen kilőheted. aztán vagy úgy működik, ahogy vártad, vagy nem.

Ez, hogy a felhasználót teljesen debilnek nézi a rendszer, és olyan dolgok felett sincs kontrollja, ami más rendszereken alapvető lenne, roppant irritáló a mobilos oprendszerekben.


Az erőforráskezelése mondjuk azt, hogy kielégítő. Anno meghozták azt a kritikus döntést, hogy inkább legyen az összteljesítmény alacsonyabb, de a rendszer legyen kb. tönkretehetetlen. Ezt úgy érték el, hogy az Android rendszer erősen virtualizált. Ha kicsit kisarkítva nézzük, akkor maga az Android egy virtuális gép. Mintha egy kitalált gép emulátora lenne. Ennek persze megvan az az előnye, hogy szinte elpuszíthatatlan. Legrosszabb esetben újrahúzod a virtuális gépet, ami megvan pár másodperc alatt. Viszont az "alatta" levő rendszert nem éred el közvetlenül. Vagy legalábbis csak részben, és akkor is úgy, ha direkt így írtad meg a szoftvert. Szóval ez azért némileg visszaveszi a teljesítményt, bár a mai hardverek mellett ez már egyre kevésbé számít komoly ellenérvnek.


A rendszer stabilitása és biztonsága meg kiemelkedő. Köszönhetően a virtualizációnak. A klasszikus értelemben vett vírust szinte lehetetlen rá írni. Egyéb kárténkony alkalmazást persze lehet rá készíteni, de kellő odafigyeléssel ez a rendszer tökéletesen működhet bármilyen antivirus nélkül is.

A biztonságot növeli, hogy alapértelmezésben csak a hivatalos áruházból lehet rá szoftvert telepíteni, azok pedig komoly ellenőrzésen esnek át. Ez persze komoly, és fájó korlát tud lenni, de könnyen feloldható. Ilyenkor viszont értelemszerűen fennáll a veszélye annak, hogy kártékony szoftvert is telepíthetünk az eszközre.


A "developer experience" meg aztán baromira "experience". :D

Én nem akarok egy ingyenes cuccot szidni, de az Android Studio egy bughalmaz. Az a fajta szoftver, ami ritkán működik elsőre. Aztán persze, ha jól beállítod, akkor utána már egész stabil, de azért ennél többet vártam a Google-tól.

Vannak más fejlesztőeszközök is, bár a jobbak azok fizetősek. Flash Builder, ez kifejezetten hatékony és szerethető, bár az Air platformot telepíteni kell hozzá. Aztán a Delphi is tud Androidra fejleszteni, viszont képes akkora produktumot generálni, ami vetekszik a Facebook alkalmazás méretével.

2020. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Az utolsó dologban nekem is volt részem, elsőre, sőt másodikra sem akart menni, de aztán jó lett és azóta is hibátlanul működik.


Ettől függetlenül aki most kezdi az ismerkedést annak szreintem jó kis progi.

2020. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Az android a biztonság terén roppant silány. Messze a legsilányabb a hasonló platformok közül.

Alapvetően ott a gond, hogy egy linux kernelre van rádrótozva egy virtuális gép és egy grafikus framework. Ez már túl jó nem lehet, mert csak zabálja az erőforrást, fölöslegesen. A biztonság hiánya is ennek tudható be leginkább. Amíg létezett natív fejlesztés, addig az appok jól meg voltak csinálva. Gyorsak is voltak. Az is egy baromság, hogy az android egyáltalán létezik, mert ma már nincs ezer féle processzor, csak arm van. Elvész a teljesítmény és a biztonság a hülyeség miatt.

Mindenesetre, a Google jól megszedi magát a fejlesztőkön, úgy, hogy cserébe nem csinál szinte semmit.

2020. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Mit értesz az alatt pontosan hogy "az appok jól meg voltak csinálva"? A mostani Android-os alkalmazások nem gyorsak?
2020. júl. 22. 13:35
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt, amit jelent. Egy applikáció sokkal szerényebb harveren is kielégítően elfutott. Jó, voltak Java alkalmazások, de nem azokról beszélek, hanem azokról amik natívan futottak, nem egy VM-ben.

Az android vagy a Java szerepe ott érdemi (és csak ott!) ahol az alkalmazásokat egységesíteni kell, de azok nagyon különböző vason futnak. Régen, a Java-t (!) feltalálta egy bizonyos Niklaus Wirth, amikor még zömében 8 bites processzorok léteztek mint PC-k és ez az illető ráébredt arra, amit az előbb elmondtam. Legyen bármilyen heterogén a vas, a CPU felhozatal, ha egy és ugyanazon VM dolgozik mindegyiken, akkor nem lesz gond. Csak hogy az irány megfordult és a sok féle processzor helyett a vas egységesülni látszik, jelesül éppen az ARM termékeiben.

Na hát, itt már igazán nincs sok értelme sem a Java-nak sem az androidnak, és semmiféle más, köztes layernek az app és a CPU között.


A mostani android alkalmazások úgy gyorsak, hogy annak tűnnek, de valójában nem azok, ha azt is figyelembe vesszük, hogy hány magos és milyen teljesítményű/órajelű processzorokon futnak, hogy mekkora hatalmas memória szeletet hasítanak ki maguknak az operatív tárból. Szóval, ha az appok tényleges tevékenységét párhuzamba állítjuk az erőforrásigényükkel, akkor igen csak el tudok szomorodni.

2020. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!