Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebben a kategóriában főleg...

Ebben a kategóriában főleg kezdő programozók válaszolgatnak?

Figyelt kérdés

Úgy látom hogy ilyen kezdő szintű kérdésekre mindig jönnek a megoldások.

Viszont ha a megoldás kicsit is komolyabb ismereteket igényel (pl. dynamic programming, trie stb.), akkor vagy egyáltalán nem is jön válasz, vagy csak találgatások, vagy ilyen középiskolás szintű szuboptimális megoldásokat kap a kérdező és végül mindig ugyanaz az 1-2 ember ad optimális megoldást.


Ennek mi az oka?



2020. júl. 30. 09:58
A kérdező szavazást indított:
A válaszolók nagy része kezdő
A válaszolók nagy része nem kezdő, de nem rendelkeznek megfelelő tudással
20 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Meg is válaszoltad a saját kérdésedet.
2020. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Itt három fő kategória van képviseltetve, legalábbis szerintem.


Azok, akik szakmája valóban a programfejlesztés.

A második kategória az akiknek bár nem szakmájuk, de valamilyen szinten otthon vannak a programozás területén és vannak akik nem fejlesztők, nincs is meg a tudásuk, de válaszolnak, ahogy a képességeiktől telik. Ez a válaszukban nem ritkán tükröződik is.

2020. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Szirty ***** válasza:
67%

Nem tudom. De az egyszerű problémát egyszerű megoldani.

Az összetettebb problémák megoldása nehezebb és hosszadalmasabb. Nem biztos hogy ugyanannyian szánnak a válaszra több időt itt.

2020. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a válaszolók nagy része még tanuló diák. Viszont, ha a válasz segít valakin akkor nem mindegy, hogy egy hallgatótól vagy egy 20 éve szakmában dolgozó mérnöktől kapod?


Itt gyakorin amúgy is kiadhatja mindenki magát bárkinek.


Az, hogy 1-1 bonyolultabb kérdésre nem érkezik annyi válasz az meg azért van, mert az ember nem akar több időt fektetni bele. Ha nem érkezik válasz akkor lehet menni prog.hu vagy stacko.-ra. :)


Én például telefonon gyakorizok. Ha olyan a kérdés akkor nem tudok segíteni, hisz a linkelt kódját nem tudom kipróbálni. :)

2020. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Itt a legtöbb "programozó" kiégett ember. Kis sikerélményt ad ha tud segíteni egy ilyen ember valakinek, bármilyen egyszerű is a kérdés.


Legalábbis nálam ez van... De gondolom a legtöbb ember hasonló szándékkal böngészik itt.

2020. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem csak összetett problémánál figyelhető ez meg.

Volt olyan kérdés pl. hogy A-tól B-ig ki kell írni a páros számokat és többen azt javasolták a kérdezőnek hogy egyesével menjen végig a számokon és if-fel vizsgálja hogy párosak-e.

Vagy tömb minden elemére ki kell írni hogy hány kisebb elem van tőle a tömbben és azt javasolják hogy egymásba ágyazott for ciklusokkal vizsgáljon meg minden párt.

Volt hogy egyik válaszoló azt írta, hogy a backtracking megoldása nem lassabb a másik válaszoló lineáris megoldásánál. Aztán mikor a másik felajánlotta, hogy hasonlítsák össze őket, eltűnt.

Vagy pl. ez a kérdés a 2. oldalról:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

A 9-es válaszoló kis esszét ír a rendezésről, holott semmi köze a rendezésnek a feladathoz, erősködik, hogy a korábbi válaszok nem helyesek, aztán kiderül, hogy teljesen kezdő, nem ismeri a sliding window fogalmát és egy 10 soros függvényt nem tud értelmezni.

És lehetne sorolni még.

2020. júl. 30. 12:54
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Igen, de ide eleve inkább szórakozni meg trollkodni jár az ember. Aki komolyabban foglalkozik a témával, az úgyis külföldi fórumokon aktív inkább.
2020. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Azért az emberek többsége ide kikapcsolódni jár. Ettől függetlenül olvastam én már itt komoly kérdést is és arra adott komoly választ is. Ez a site nem egy szakmai krémet hivatott kiszolgálni, ebből következően az oldal ezen szegmentumának szakmaisága is olyan lesz, amilyen. Na meg, önkéntes ez az egész. Az sem mindegy, hogy ki hogyan fogalmaz meg egy-egy kérdést. Ha érthetetlenül, akkor én hajlamosabb vagyok ellapozni, mint azzal vesződni, hogy a kérdést megpróbáljam értelmezni. Az én észleletem szerint is alacsonyabb a színvonal az elvárhatónál, de még mindig magasabb a fórumok átlagánál, ami nyilván a témának köszönhető.
2020. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

A megfigyelésed szerintem 3 fő okra vezethető vissza:

1. Teljesen nyilvánvaló, hogy az itt válaszolók többsége nem programozásból él, mert válaszaikból sokszor az tükröződik, hogy teljesen el vannak szakadva a valóságtól.

2. A való életben programozásból élők többsége sem találkozik gyakran olyan komoly problémával, aminek megoldása magasabb elméleti ismereteket feltételez. Mégha jártak is egyetemre/fősulira, ezek a készségek már elkoptak annyira, hogy ne tudjanak rájuk válaszolni. (ennyit a sok elitistáról. :D)

3. A nehéz kérdésekre nehéz jó választ adni, és ha valaki már vette a fáradtságot, hogy válaszoljon, akkor sokkal valószínűtlenebb, hogy más is fog. Tehát eleve kevés választ fogsz kapni.

2020. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Meg akik nem akarnak pár percnél többet szánni a dologra.
2020. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!