Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van szükség a következő...

Miért van szükség a következő JS-kódban a value mellett a [ ] használatára?

Figyelt kérdés

A kód nagyon egyszerű, két megadott számot összead, és az összeget kiírja.:


[link]


De ezt nem értem:


let num1 = document.getElementsByName("num1")[0].value;

let num2 = document.getElementsByName("num2")[0].value;


itt miért van szükség a .value előtt a [0] megadására? Ha kitörlöm, nem működik a kód, viszont nem értem, mit jelent ez pontosan. Köszönöm a segítséget, nagyon kezdő vagyok még.



2020. aug. 7. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a getElementsByName függvény egy tömböt ad vissza, mivel több elemet is találhat.
2020. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert a document.getElementsByName magát az objektumot (pontosabban objektumok tömbjét) adja vissza, de neked nem ez kell (hisz objektumokat nem tudsz algebrailag összeadni), hanem az input mezőkben lévő értékek, amiket a value ad vissza.
2020. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A getElementsByName egy tömböt ad vissza, vagyis az index-szel hivatkozol, hogy melyik elemre vagy kiváncsi. Ezt a konkrét kódot lehet egyszerűsíteni azzal, hogy ID tag-et adsz meg az input mezőknek és a getElementByID függvényt hívod meg.
2020. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, én elnéztem a kérdést, bocs. Azt hittem, a value-ra kérdezel rá.
2020. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! arra tudna még valaki adni egy példát, amikor több tömb közül pl a [1]-et adja vissza?
2020. aug. 7. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem!
2020. aug. 7. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!