Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor tanultam meg egy program...

Mikor tanultam meg egy programozási nyelvet?

Figyelt kérdés
Mikor mondhatom azt hogy egy programozási nyelvet teljesen megtanultam? És melyikeket ajánlanátok tanulásra? Eddig tanultam C#, HTML, CSS, Js, Php...

2020. aug. 8. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Bármikor mondhatod, a törvény nem tiltja, kivéve ha ezzel másokat félrevezetsz, és kárt okozol.
2020. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szinte bármilyen feladatot adhatnak abban a nyelvben, meg tudod oldani
2020. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sosem tudod teljesen megtanulni, a nyelvek és a keretrendszereik folyamatosan változnak, ezért a programozóknak el kell fogadniuk a tényt, hogy egy élezen át tanulniuk kell folyamatosan.

Az egész IT világ folyamatosan változik, egyes régbevált módszerek elavultnak számítanak, jönnek újak (mint pl. CSS-ben float helyett gyakran flexboxot használunk).

2020. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd szólok.
2020. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Folyamatosan bővülnek, változnak, nem tudod "teljesen" megtanulni.
2020. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
a HTML és CSS nem programozási nyelv
2020. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Egy programozási nyelvet akkor tanultál meg, ha megismerted a kulcssazavait, alapvető függvénykészletét és azokat képes vagy megfelelően alkalmazni.


Azonban egy (vagy több) programnyelv ismerete még nem tesz programozóvá.

2020. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
C++ megtanultad, ha a szerző könyvét eltudod mondani fejből. Nem kell szó szerint de kb az az egész C++-t lefedi. Ha azt tudod akkor mindent tudsz.
2020. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem írok nagyon késve, de erre egyszer rákérdeztem mikor felvettek első diákmunkámra. Azt mondták, ha képes vagy az alap programozási eszközöket az adott nyelven magabiztosan használni. Szóval nyílván OOP megy és pl ha azt mondják, hogy c#-ban inheritance-el oldj meg egy feladatot, akkor tudni fogod mi az az inheritance és meg is tudod valósítani az adott nyelven. Ezek mellett az alapvető és gyakran használt függvényeket ismered az adott nyelven.

Html css js trio ha webfejlesztés érdekel. C# ha nem webfejlesztés. Nyílván c#-nak megvan a maga területe, de ha mélyebben elkezdesz vele foglalkozni, a megszerzett tudást könnyen átviheted más nyelvelre is, ergó ha nem webfejlesztéssel szeretnél foglalkozni, akkor c#-ot tanuld.

2020. aug. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!