Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A PHP 8-ról mi a véleményetek...

A PHP 8-ról mi a véleményetek az eddig megjelent hírek alapján?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az új dolgokról,amiket hoz?

Továbbá szerintetek a JIT-tel mennyivel lesz gyorsabb pl a PHP 7.4-nél?

Valamint biztonság szinten mennyivel lesz jobb?


Köszi előre is a válaszokat!



2020. szept. 4. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Biztonság szinte a fejlesztőtől függ főleg. Ha gyenge titkosítási metódikát használsz, mindegy milyen a PHP verziója. Ez programozó felelőssége.


Amúgy meg: [link]

2020. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Üzemeltetői szemszögből agyhalál. Sajnos sokan még mindig le vannak ragadva a PHP 5-ös verziónál, frissíteni meg nem frissítenek, mert rögtön jön az új PHP és megint lehet migrálni. Egy kicsit túltolják a tempót a srácok.
2020. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert rögtön jön az új PHP és megint lehet migrálni"


Ilyen az informatika. Percről percre változik. Ez olyan szakma, ahol 0-24 ben képben kell lenni. :)

2020. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3


kicsit egyet tudok érteni a #2-es hozzászólóval. bár én php7.3-7.4-re építem az alkalmazásaimat (keretrendszer meg is követeli a friss php-t) de tény, nehéz lépést tartani. pl mikor elkezdtem egy nagyobb projektet még nem jött ki a laravel 7 ezért 6-al kezdtem el. Most hogy gyakorlatilag kész van, és van már új verzió a keretrendszerből, szívesen frissítenék, de nem olyan triviális. (pedig itt még nincs is probléma a php verzióval). szóval ami a lépést illeti: tényleg nehéz tartani néha


bár üzemeltetői szemszögből talán pont nem akkora gond az új php verzió. a többség úgyis cloud linuxot használ (de legalábbis cpanel vagy valami hasonló admin felületet ad a tárhelyekhez) ott pedig a fpm miatt egy legördülőből kiválaszthatom melyik verziót akarom használni az adott weboldalhoz. (ahol nincs admin felület ez ott is érvényes. a saját vps-emen is 2 verzió fut. egy 7.1 és egy 7.3)

2020. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A JIT egy kellemes adalék lesz a PHP-hoz, illetve a nyelvi szinten támogatott annotációk (attribútumok) hozzáadásával a DocBlock annotációk is a múltté lehetnek (bár vélhetően sok víz lefolyik még a Dunán mire a népszerűbb könyvtárak/keretrendszerek átállnak erre). A unió típusok is egy kellemes adalékot képeznek majd, szintén a DocBlock redukálását elősegítvén, illetve a WeakMap típus amit még eléggé várok (illetve azt várom, amikor ezt az egyes frameworkök implementálni fogják az alacsonyszintű kódjaikban). A többi kellemes adalék a tortára... kivéve egyet. Nem tudom hogy sikerült jó ötletnek találniuk, de az, hogy a tömbökön kívül most már a függvényhívások paraméterlistájában is megengedett a trailing comma, az valami felfoghatatlan. A logikus lépés inkább az lenne, hogy a tömböknél se engedjék, mert idétlen, és őszintén szólva értelmes helyeken a konvenció részét képezi hogy nem csinálunk ilyet.
2020. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#5 Köszi a kifejtést! Én még vártam volna egy erős típusosság javítást,mert azt olvastam,hogy hiába raksz declare(strict_types = 1);-t a fájl elejére,akkor sem annyira alapos a típus ellenőrzés. Tudom,a PHP gyengén típusos nyelv,de ez növeli valamennyire a biztonságot,nem?

2020. szept. 6. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen az informatika. Percről percre változik. Ez olyan szakma, ahol 0-24 ben képben kell lenni."

Hatalmas nagy közhely, csak azért a valóság - ideális esetben - ennyire nem kisarkított. Ha ez így lenne, akkor nagyon nagy válságban lenne a szféra.

Az, hogy folyamatos a fejlődés, az vitathatatlan. De ugyanakkor az időtállóság és a kompatibilitás is lényeges szempont. Persze, jelennek meg új technikák, és vannak, amik elavulnak, de az, hogy jóformán mihelyett végzel egy feladattal, már írhatod át, mert változott a nyelv, azt nem lehet a fejlődés számlájára írni. Én írtam olyan szoftvereket a munkahelyemnek, amiket már több, mint 5 éve használnak változtatás nélkül. (Sőt, azóta már új munkahelyem van, de úgy hírlik, a szoftveremet még mindig használják.) Nyilván egy idő után azt is majd (valakinek) át kell dolgoznia, de ez ideális esetben nem 1-2 éves időszakokat jelent.

Bár az is igaz, hogy tudok olyan "fejlesztőről", aki 2013 végén még mysql_connectet használt mysqli_connect helyett, aztán nem értette, hogy miért nem tudja egyszerűen költöztetni az oldalt PHP7-es hátterű tárhelyre.

2021. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!