Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldani ezt a...

Hogyan tudom megoldani ezt a login system problémát?

Figyelt kérdés

Adott egy alap php login rendszer, és szeretném hozzákötni egy már létrehozott adatbázishoz. Az adatbázisba egy MTASA szerverből kerülnek át az adatok, amit weben szeretnék felhasználni. Na most a weboldalon alkalmazott rendszer csak az utf8 general ci illesztést ismeri fel, a lementett adatok illesztése pedig latin1 swedish ci. Hogyan tudom a bejelentkezéskor bevitt adatot átkonvertálni az előbb említette, hogy működjön a bejelentkezés? (Ugye a probléma az, hogy hibás adatként érzékeli.)


Előre is köszönöm!



2020. szept. 6. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Úgyhogy a html kódba beírod az utf8-at mondjuk? :D
2020. szept. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem csak a megjelenített adatot kezeli? (Mármint a HTML)
2020. szept. 7. 05:41
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

[link]

Ezzel minden gond nélkül megoldható (oda-vissza).

A felület karakterkódolását semmiképp se változtasd meg utf-8ról. Igazából az lenne a jó, ha az adatbázis táblájának a kódolását meg lehetne változtatni, de gondolom ami beleír az akkor rosszul kezelné.


Tehát marad a ki-bemeneti konverzió. Gondolom keretrendszert vagy (ha saját) akkor PDO-t használsz minimum: én írnék rá egy saját class-t ami a paraméterek átadásánál automatikusan megcsinálja az oda-vissza átalakítást. (keretrendszerek esetében pedig meg kell nézni a doksit, mert mindegyiknél más az ideális megoldás)

2020. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Php-t használok, visualban dolgozom vele. Nemrég kezdtem el tanulgatni, de valamiért csak az utf general ci-t érzi magáénak
2020. szept. 7. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor még az elején vagy ezért nem értetted amit írtam. A PDO a php egy modulja (külön kell telepíteni, de a webszervereken ez "alap" már). Ezzel szokás/érdemes adatbáziskapcsolatot létrehozni.

Itt egy kis gyorstalpaló, hogy mi is ez:

[link]


"valamiért csak az utf general ci"

Ez nem baj. Akkor közelítsük meg másképp.. a lekérdezés esetén konvertáld át UTF-8ra:

[link]


Majd a db kapcsolat felépítésénél is állítsd be, hogy biztosan utf8 kódolással kapd meg az adatokat:

[link]


Igazából az volna az ideális, ha minden utf8 lenne és a latin1-től meg lehetne szabadulni, de mivel erre nincs mód, ezért azt konvertáld utf8-ra mikor lekérdezed.

2020. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ugye a linken amit küldtél (A lekérdezésnél való konvertálás) az az adatbázison módosít. Nincs valamilyen alap kód, amit elhelyezhetek a rendszer phpjában, ami átkonvertálja?


(Lehet, hogy hülye kérdés, nem tudom :'D, eddig nagyrészt 4 évig html/css-sel foglalkoztam)

2020. szept. 7. 16:31
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 amit küldtem, nem módosítja az adatbázist. ha figyelmesen megnézed a select-en belül van, tehát az adatot módosítja amit megkapsz és nem menti vissza az adatbázisba. nem módosul tőle a db.


van olyan is, ami csak php szinten alakítja át (erre írtam példát a #3 hozzászólásban) de jobb megoldás amit utólag írtam :)


viszont azt hiszem lehet picit nagy falat lesz ez a téma így elsőre, lehet valami könnyebbel kellene kezdened

2020. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!