Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvvel...

Melyik programozási nyelvvel lehetne ezt a programot megcsinálni (legegyszerűbben)?

Figyelt kérdés

Program:

Egy saját fordító program lenne, ahol a program az általunk beírt kitalált szavakat/kódokat fordítaná Magyarra és vissza.


Pl:

LBDGR -> Labdarúgás


Hozzá teszem, hogy csak C#-t valamint JavaScript-et tanultam, azok is csak alapszinten mennek. TUDOM! Ehhez sokkal több kell, de hátha van rá valami egyszerű megoldás. Ugyanis csak egy Inputot kéne átfordítani a programnak. Vagy nem?!


Minden segítséget megköszönök!



2020. szept. 11. 11:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Bármiben meglehet de mi lenne konkrétan az értelme a dolognak? Mi alapján fordítana? Előre meghatározott szótár alapján?
2020. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi információból bármelyik általad felsorolt nyelvben egyszerű megoldani - a fő lényeg, a karakterlánc cseréje:

* C#: [link]

* Javascript: [link]


a kérdés az:

* milyen - web (kliens vagy szerveroldal?), mobil, asztali, parancssoros - platformin szeretnéd ezt kivitelezni

* az átalakítandó szövegeket milyen - állományként, felhasználói bemenetként - formában kapod meg, és a lefordított szöveget milyen formában szeretnéd megkapni

* hogyan kezeled a szótárt - lehetne-e például a programból bővíteni, hogyan (adatbázis, szimpla szöveges CSV-állomány) tárolnád

2020. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag akármelyikkel, amelyik képes fájlt kezelni. (Már ha nem fixen akarod a "szótárat" a programba drótozni. Akkor mondjuk még fájlkezelés sem kell...)
2020. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%
#3 legalább egy sqlite illene alá. ne txt-t használjunk már adatbázisnak. :) értem, célnak megfelel az is, de na... nem pártolom a "jóvanazúgy" hozzáállást.
2020. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

#4

Teljesen egyetértek, a programba ilyen fajta "bedrótozást" már 20 éve sem használtam. Macerásabb, és a bővítés, csere szempontjából is jobb ha külön van.

2020. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
Ehhez pusztan eleg 2 dictionary. Egyikhez a szoveget adod kulcsnak es a kodot erteknek, masiknal meg forditva.
2020. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Sql egy sima szótárfájlnak?

Az igen..

2020. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
én txt fájlt használnék és pontosvesszővel elválasztott szavakat, teljesen megfelel egy ilyen szótár programnak.
2020. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

A tárolási mód attól is függ, hogy hány szóról beszélünk és mik az igények (hozzáadás, szerkesztés, indexelés szükségessége, stb.) Persze egy dict vagy hasonló osztály megteszi, de nem tudom, hogy pl. indexelt keresést csinál-e (igényfüggő), és hát több százezer szót sem szokás berántani RAM-ba.

Az SQLite pl. ilyen feladatokra lett kitalálva, nagyon kis erőforrásigényű, azt csinálja, amit kell. :)

2020. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

#9


hát igen ha ilyen szemszögből nézzük akkor tényleg nem szerencsés a sima txt fájl, és az SQL Lite valóban jó ötlet. 8-as vagyok

2020. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!