Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fájlból beolvasni szövegrészle...

Fájlból beolvasni szövegrészletet lehetséges?

Figyelt kérdés

Nyelv: python

Van egy szöveg fájl tegyük fel txt kiterjesztéssel. És különböző inputokra különböző részleteket kellene előhívni a szövegből. Szinte biztos vagyok benne, hogy meg lehet csinálni, csak béna kezdő vagyok így nem tudom, hogyan.



2020. szept. 25. 02:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg listában tárolni? Az jó lehet? És egy olyan function-t írni ami behozza az n. Lista elemet. És mondjuk a tagolás módja a ; Vagy mondatokat nem lehet kérni listából? Lehet, hogy nagy hülyeséget beszélek. Még nem látom át
2020. szept. 25. 03:08
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2020. szept. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De szeretlek :)
2020. szept. 25. 03:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Pl.:


[link]

2020. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy beolvasod az egészet és eltárolod, aztán abban keresel, vagy soronkénti olvasás közben rögtön keresel is benne. A konkrét megvalósítás meg a konkrét feladattól függ.
2020. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zozo256 ***** válasza:

def search_in_file(filename, text, surrounding=20):


with open(filename, 'rt', encoding='utf-8') as file:

content = file.read().replace('\n', '')


results = sorted(list({content.find(text, index) for index in range(len(content))} - {-1}))


for result in results:

print(content[result-surrounding : result+surrounding] + '\n')


"filename": a beolvasandó fájl

"text": a keresendő szöveg

"surrounding": mekkora környezetét dobja ki a megtalált szövegnek

2020. szept. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!