Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C nyelven hogyan kell függvény...

C nyelven hogyan kell függvényeket alkalmazni? Hogyan kell megcsinálni ezt a példát?

Figyelt kérdés

Írj programot, amelyik a = −1-től +1-ig, tizedenként lépve, kiírja egymás mellé a, a3, |a| és sin(a) értékét, mindig négy tizedesjegy pontossággal!


Addig eljutottam, hogy kob() abszolut() és sin() függvényt kellene használni, de ezeket hogyan adom meg?



2020. okt. 2. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tanultatok még a függvényekről, akkor nem lehet, hogy függvények nélkül kell megcsinálni?
2020. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Függvénnyel kell megcsinálni, csak sajnos kissé felületesen adták le az anyagot, és hiába olvastam utána, még most sem tudom megcsinálni, ezért kértem segítséget.
2020. okt. 2. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

A math.h függvénykönyvtárat kell használni (emlékeztetőül: #include <math.h>-val kell a programkódban meghívni), abban van sin(), cos(), fabs() - legutóbbi az abszolútérték lebegőpontos formában:

* [link]

* [link]

* [link]

ha az a3-on az "a a harmadikon"-t (a^3) érted, ahhoz meg ott a pow():

* [link]

a négy tizedesjegy pontosság meg a kiírást végző printf-en belül (az <stdio.h> függvénykönyvtár része) állítható be:

* [link]

2020. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!