Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom aláírni az...

Hogyan tudom aláírni az Androidos alkalmazásomat Android Studióban?

Figyelt kérdés
Valaki leírná magyarul lépésről lépésre, mert angolul nem értem hiába olvasom. Előre is köszönöm.

2020. okt. 9. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod, akkor kérlek ne írjál. Időközben szerencsére sikerült megoldalnom ezt a problémát.
2020. okt. 9. 23:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Leírnád a kedvemért légyszíves, hogy hogyan?


Csak mert én sem tudom és engem is érdekel.

2020. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

1. Megnyitod az Android Stúdiót.

2. Kitöltögeted a dolgkokat az appban, név, Application ID (com.valami.app), stb

3. Ha kész vagy akkor rákattintasz a Build-fülre

4. A Bulid fülnél van egy olyan, hogy Generate Singed Bundle or APK- itt kiválasztod az APK-t.

5. Next majd bejön egy oladal, ahol is megadhatsz már egy létező .jks kulcsot, most ezzel a kulcsal írod alá az alkalamzásodat.

Ha most csinálod először az appot akkor csinálhtasz egy újat a create new fül alatt, viszont erre a kulcsra nagyon kell vigyáznod, mert ha későbbiekben javítani szeretnéd az appot, akkor ezzel a kulcsal kell aláírni.

6. Ha megcsináltál egy új kulcsot akkor next.

7. A következő fülnél kiválasztod a realse fület, majd a Signature versiont, én mindkettőt bepipáltam.

8. Most elékészíti az appot abba a mappába amit az elején megadatál ID-nek (com.valami.app).

9.Aztán ezt az .APK kiterjesztést töltheted fel a fejlesztői fiókodba.

10. Ami fontos, hogy ha az új verziót használod a fejlesztői fiókodban akkor sorba kéri be az infókat, és ha feltöltesz egy appot mondjuk bétába nem éles verzióba, akkor ugyan azt a verzió számot nem töltheted fel mégegyszer.

ezért újra kell csinálnod egy appot más verziószámmal!

11. Verzió számot pedig baloldalt a Grande Scripts fül alatt tudod megváltoztatni, ott van egy olyan kiterjesztés, hogy build.gradle (Module:app) erre ha rákattintasz kétszer akkor láthatod a verziókódot illetve a verziónevet.

Mondjuk az Béta feltöltésnél volt egy olyan verzószám, hogy 1 Verzió, név pedig 1.0 akkor a következő feltöltésnek érdmes 2-es verziószámot adni és a verzió névnek pedig 1.1-et.

12. Ha ez meg van, akkor mented és újra összerakhatod az appot, aztán mehet élesbe ki a play store-ba.

2020. okt. 13. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi! 😀😀
2020. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!