Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Államilag támogatott programoz...

Államilag támogatott programozói képzés?

Figyelt kérdés
Egyszer szeretnék Full-Stack Web programozó lenni. Egyenlőre nem állok túl közel ehhez de már elkezdtem ezt azt utat. A kérdésem az lenne tapasztaltabb szakemberektől hogy meg-e éri elvégezni ezt: [link] a porgramozói képzést? Ebben a tanulási struktúrában nem 100%-hogy sikerülne végig vinnem a dolgot, mert sajnos 3-3napokat dolgozom. De alapjain véve már individuálisan elkezdtem egy programozói kurzust Udemy-n: [link] Itt elég szépen elmagyarázzák hogy alapjain mi kell ehhez, mint egy keret ami megmutassa honnan kell elindulni. Illetve mint Udemyn mint Plulalrsighton is szeretnék majd elvégezni további képzéseket is mely kötődik a Front-end Back-end Web-fejlesztéshez. Emelet találtam egypár jó online forrásanyagot ahol a legtöbb IT-technológiából találni magas minőségű tudásanyagot: [link] [link] Mindezt levezetve a kérdésem az lenne hogy ezek a programozói Bootcampek(greenfox,codecool,progmasters) mennyit érnek ahhoz képest mintha én leülnék a 3 szabadnapomba online-offline tanulni és gyakorolni a megadott struktúrában a megadott oldalak alkalmazásával. Mert ha ugyanaz akkor nem szeretném kockáztatni a magyar Bootcampes kurzus visszafizetését ha ugyanott leszek vele. Válaszokat előre is köszönöm. (illetve még lenne egy magával a programozással kapcsolatban de azt majd később)

2020. okt. 11. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Mármint nem tudsz ezekre jelentkezni, amennyiben az Újratervezés programra gondolsz. Mivel ez a kérdésedből nem derül ki mert nem tértél ki rá, ezért feltételezem, hogy nem teljesítetted a követelményeket.

A követelmények: elvégezni a nyár folyamán elindított online kurzust, melynél volt minimum eredményhatár, illetve elvégezni a kompetenciatesztet, aminél tulajdonképpen a részvétel számított, az eredmény nem. Csak közvetetten számított a kompetencia, ugyanis annak meg a 8 hetes nyári képzésnek a súlyozott átlagától függ, hogy bejutsz-e.

Mivel a kompetenciateszt meg a 8 hetes kurzus nyáron/szeptemberben lezajlott már, ezért az utólagos teljesítés kizárt.

Persze sry, ha netán te túlvagy azokon a vizsgákon és most várod, hogy bekerülhetsz-e, de tényleg nem írtad le, hogy elvégezted-e ezeket. Ez esetben sok sikert!

A netes tanfolyamok amiket említettél annyiban mások, hogy azokból hiányzik a külső kontroll, azaz a tanár, a mentor, a hozzáértő, aki végig tud vezetni a folyamaton, meg tud tanítani, meg tudja akadályozni, hogy kialakuljanak rossz beidegződések. Itt egymagad vagy a kontroll és a tanuló, ami nem feltétlen szerencsés, mivelhogy nem vagy szakértő a témában, így könnyen megragadhat a helytelen tudásanyag. Persze a tananyag valószínűleg korrekt, de még bőven benne van, hogy rosszul értelmezel dolgokat. Egy mentor/tanár/stb ezeket tudja korrigálni.

2020. okt. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, teljesítettem a követelményeket.
2020. okt. 12. 04:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Max ismeretterjesztésnek jó, de ugyanerre számtalan oktatóvideo csatornát, weboldalt, feladatgyüjteményt találsz szerte az interneten. A Magyar nyelvüeket alapozónak ajánlom, a komolyabbakhoz viszont értened kellene angolul. Az idő pedig rengeteg amit ebbe be kell majd fektess, és önálló gyakorlás nélkül, nem sok értelme van. A Javát nyüstölöm, de már rájöttem hogy ez tényleg olyan mintha az ember Kung-Fuzni tanulna.
2020. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Pluralsight-ot mondják, hogy jó, illetve az Udemy is csak ott érdemes megválogatni az oktató videókat.


Én is elvégeztem az újratervezést eddig, de 95%, hogy nem folytatom, mert munkám van és már az SCSS-nél jártam/járok autodidakta, gyakorlatilag alig mondanak nekem újat. Amit egy ilyen képzés tud adni azt már előttem elmondták, hogy ne ess zsákutcába ezért jó egy mentor. Esetleg még ez is jó lehet szubjektíve:

[link]


Több idő autodidakta tanulni, ha nincs sok segítség, de amikor több óra, akár nap kell, hogy leessen egy megoldás az nagyon sok örömet okoz.



Amikor nagyon szerettem volna állást kapni ebben a szektorban akkor álláshirdetésekre jelentkeztem, néha behívtak, teszteltek, le kellett programozni egy-egy problémát, ezekkel fejlődtem a legtöbbet. Jártam programozói közösségbe, a FreeCodeCamp-be. Időközben az eredeti szakmámban sikerült nagyot lépnem, ami háttérbe szorította a programozást.

2020. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!