Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ gyakorláshoz szeretnék...

Peribond kérdése:

C++ gyakorláshoz szeretnék kérni egy kis segítséget, ezt a feladatot Ti hogyan oldanátok meg? :)

Figyelt kérdés

Egy utazási iroda tárolja, hogy milyen távolságokra levő városokba mennyiért árul repülőjegyet.

Írj programot, amely megadja azon városokat, ahova a kilométerenkénti ár nagyobb 100 forintnál!

Bemenet

A standard bemenet első sorában a városok száma (0≤N≤100), majd N sorban egy-egy város távolsága (1≤T≤20000) és a repülőjegy ára van (1≤Á≤2000000).

Kimenet

A standard kimenet első sorába azon városok számát és sorszámait kell kiírni, ahova a ki- lométerenkénti ár nagyobb 100 forintnál (a sorszámokat növekvő sorrendben), egy-egy szóközzel elválasztva!



2020. okt. 13. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én először is átolvasnám a feladatot és megérteném, hogy mit kell csinálni. Aztán megnyitnám a kedvenc kódszerkesztőmet, és szépen sorjában haladnék:

1) Megírnám azt a programrészt, ami beolvassa és feldolgozza a bemenetet. Mondjuk a beolvasás végéhez én addig olvasnék, amíg EOF-ot nem kapok.

2) Lefordítanám a programkódot futtatható állománnyá. Ha nem sikerül, akkor javítanám a fordítási hibákat.

3) Kipróbálnám debuggerrel, hogy ez jól működik-e. Ha nem, akkor szintén debuggert használva megpróbálnék rájönni, hogy hol megy félre a dolog. Ha megvan, akkor javítom. Ha nincs meg, akkor visszajövök ide kérdezni, közzétéve az eddig megírt kódomat, a bemenetet amivel próbáltam, és azt, hogy milyen adatokat látok a debuggerben, és minek kellene ott lennie a mostani állapot helyett.

4) Megírnám azt a programrészt, ami ki tudja válogatni a memóriában lévő adatsorból azokat a városokat, ahol a kilométerenkénti ár 100 Ft-nál drágább. Mivel egy szálon dolgoztam fel az adatsort, és a tömb első elemétől megyek az utolsóig, így minden további erőbefektetést nélkülözve biztos lehetek abban, hogy a sorszámokat növekvő sorrendben fogom kiírni.

5) Megcsinálnám azt, amit a 3-as pontban írtam.

6) Végül megírnám azt a programrészt, ami kiírja a standard outputra a 4-es pontban előállt eredményt.

2020. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
Kifúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy te hogy oldottad meg!
2020. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!