Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozást...

Hogyan kezdjek el programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Tudom millió ilyen kérdés volt a múltban, de sajnos mindegyik kérdés alá teljesen más tanácsokat adtak. Volt ahová azt írták, hogy x nyelven kezdd, másik kérdésben épp szidták azt a nyelvet, és mást ajánlottak, harmadik kérdésnél pedig azt tanácsolták, hogy ne is piacon használt nyelvvel kezdjünk, hanem tanulónyelvvel, máshol meg épp ezt írták időpocsékolásnak. Gépészmérnök hallgató vagyok, nem áll messze tőlem az algoritmikus, logikus, absztrakt gondolkodás, egyetemi keretek között nem igazán tanulunk programozást, de piacképesség, és egyéni érdeklődés miatt el akarok kezdeni tanulni. Tudom itt sem lesz egy univerzális igazság, de kíváncsi vagyok, hogy most 2020-ban mi az állás a tanuláshoz, bízni fogok bennetek, és megfogadom a tanácsaitokat :)


Előre is köszönöm a válaszokat 🙏



2020. okt. 25. 07:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Fogsz egy találomra kiválasztott nyelvet és elkezded tanulni, ennyi. Az egész programozás lényege, hogy csinálni kell, azon gondolkozni mi a jobb az filozófia témaköre, nem informatika.
2020. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2020. okt. 25. 08:09
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Ajánlom a C tipusú nyelveket és a Pythont. Ha a logikát látod benne akkor már nyert ügyed van, mert minden nyelv hasonlít sok másikra. Olyan eltérések vannak hogy van ahol 1-től kezdődik az indexelés nem 0-tól stb de én alig pár év alatt elértem azt a szintet hogy nincs olyan nyelv amit ne tudnék elsajátítani 2-3 óra alatt úgy hogy felcsapom a dokumentációját és átnyálazom hogy mi hogyan van az adott nyelven. Szóval nem olyan nagyon nehéz.
2020. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Javat viszonylag kevesebben írták, pedig az a leginkább használt nyelv a piacon, mi az oka amiért nem a legmegfelelőbb első nyelvnek?
2020. okt. 25. 10:21
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

A Java mindenre jó kicsit, de minden téren van jobb. A C# szerintem sokkal jobb kezdőnek.


Azt nem értem miért lettem lepontozva 0%-ra. Szerintem nagyon helytállót amit írtam. Aki megérti a programozás logikáját, tud programot írni pszeudokódban, az pillanatok alatt tudja átképezni magát egyik nyelvről a másikra. Egy Python és egy C# ciklus is meg lehet nézni mennyiben különbözik...

2020. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Python nagyon gyakran előfordult ajánlásokban, azt hiszem ő lesz, köszönöm a segítséget :)


Esetleg könyvet tud valaki ajánlani, mint alapismeretek a programozásról? Nem tudom, hogy az első ilyen könyv, amit meglátok a boltban a legjobb választás lenne-e.

2020. okt. 25. 12:02
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
C# tényleg jobb. Főleg, hogy a Microsoft mindent köré épít és ugyebár a Windows eléggé elterjedt. :).
2020. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ja, szinte minden nokedli a pythont ajánlgatja, főleg olyanok, akik még egy hello world-öt sem ütöttek össze benne soha.
2020. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Na hát nem könnyítettétek meg ezzel a két válasszal a döntést :D
2020. okt. 25. 18:52
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld, amivel foglalkozni akarsz. Ha webfejlesztéssel akarsz, akkor php, javascript, asp.net (hogyha nem php-ba akarsz) és esetleg mellé egy kis Java. Ha szerverekkel akarsz foglalkozni attól függően, hogy Windows vagy Linux akkor tanulj scriptnyelveket is. Bash, Shell pl, illetve a C-sem fog rosszul jönni. Ha asztali alkalmazásokat akarsz, akkor a Java arra nem igazán alkalmas, nagyon kevesen fejlesztenek abba és nagyon gagyi minőséggel. Asztali alkalmazásokba is inkább C++, mert az megbízható és bármilyen platformon futhat. Ha Windows rendszerekre akarsz asztali alkalamzásokat akkor C# erősen javallot, ha C# tetszik és nem csak Windowsra akarsz ott a .NET Core. Ha játékfejlesztést akarsz akkor C++ vagy C# ugyanugy. Unreal Engine vagy Unity. Hogyha hardwarekre akarsz fejelszteni akkor C/C++. Sok üzemben, ahol gyártás folyik, ott Delphibe csinálják a különböző szoftvereket. De tanulhatsz akár Labview-t is vagy PLC programozást. Ha matematikai megjelenítést, függvényeket, eloszlást...stb-t akarsz akkor Matlab vagy Scilab. (Scilab igyenes és ugyanazt tudja). Hogyha adatfeldolgozást vagy esetleg Fizikus vagy ugyanúgy Matematikus akarsz lenni és szükséged van a programozásra, de csak magad miatt - modellezés, számítások gyors elvégzése -> akkor javalott a Python.


Szóval láthatod. Nem lehet olyan nyelvet mondani, hogy figyelj már ezt tanuld, mert ez jó lesz. Olyat tanulj, ami később hasznodra lesz. Felesleges Pythont tanulni, ha sose fogsz benne dolgozni, és ugyanúgy felesleges C++-t ha soha életedbe nem veszed elő.

2020. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!