Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni olyan szinten programozni Python nyelven, hogy az emelt szintű érettségi programozás részét jól tudjam teljesíteni? Pontosan miket kell hozzá tudni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évek feladatsorait nézve azt mondom, hogy a programozás kivételével mindegyik nagyon jól megy. Ezt onnan tudom, hogy sokat megoldottam itthon, egyedül, majd leellenőriztem.


A programozás részt eddig mindig kihagytam, mert programnyelvet még nem tanultam. Emelt szinten akarok érettségizni és az írásbeli résznél már "csak" ez hiányzik.


Honlapokat készítek (HTML, CSS) + WP és Joomla tartalomkezelőkkel. A Java Script kódokat tudom értelmezni, de még magam nem tudok kódot írni benne.


Ezek után szeretnék megtanulni programozni (Python nyelven) úgy, hogy jól tudjam teljesíteni az emelt szintű érettségit informatikából.


Hol kezdjem el megismerni, megtanulni a Python nyelvet? Miket kell hozzá elsajátítanom? Milyen ütemtervet ajánlanátok?


Köszönöm szépen a segítő válaszokat!


>>> message = 'Thank you very much for your answers!'

>>> print(message)



2020. okt. 25. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Az id mindenkinek más, de tavaszra biztosan fel tudsz készülni, az őszire már nem. Nincs sehol leírva, hogy pontosan miket kell tudni, de ha már oldottál meg feladatsorokat, akkor azokban megtalálod ezt is. Alapvető adattípusok, összetett szerkezetek (lista, kétdimenziós lista, halmaz), alapvető szövegfeldolgozás, állományok írása és olvasása, programozási tételek biztosan kellenek.
2020. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!