Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JavaScript vagy Python?...

JavaScript vagy Python? Melyiket válasszam az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Az érdeklődésem eddig inkább a weblap fejlesztés területén a front end irányba mutat. HTML és CSS nyelveket már haladó szinten ismerem és használom is. Egy ideje a JavaScript nyelvet is elkezdtem tanulni, és tetszik, ahogy az addig statikus honlapok dinamikusabbá válnak, beépítve a JS részeket is.


Közben megfordult a fejemben, hogy jó volna kisebb applikációkat is készíteni majd idővel. Ahhoz elég lehet majd a JavaScript még magasabb szintű ismerete és akkor azt tanuljam meg jól, vagy kezdjem el a Pythont (is), mint programozási nyelvet?


Ha a JavaScriptet megtanulom és tudom használni, utána a Python vagy más programozási nyelvet már könnyebb lesz megtanulnom, mint most a JavaScriptet?



2020. okt. 26. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyedben én a JavaScript-et tanulnám magasabb szinten ha már frontend irányába szeretnél menni. Python inkább a backend oldalon jöhet jól, bár erre nem mernék megesküdni, de ha nem így van majd a tanultabb kollégák javítanak.
2020. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A Javascriptes tudásodat továbbviheted a szerveroldalra is a nodeJS révén - ez esetben "egyszerűbb" a Javascriptre ráfeküdni, mert nem kell újabb nyelvet az alapoktól kezdve elsajátítani.


Mivel a programozási nyelvek hasonló struktúrák - szekvencia, szelekció, iteráció, alprogram (függvény/eljárás) - adatszerkezetek - karakterláncok, számok, tömbök, listák, könyvtárak, osztályok/objektumok - algoritmusok, stb... mentén épülnek fel, ha jól tanulsz meg programozni, a nyelvek közötti átváltás bár igényel némi utánajárást, de nem igényel annyi időt mint az első nyelv elsajátítása.


#1:

"Python inkább a backend oldalon jöhet jól"

Igen, lásd a Flask vagy a Django keretrendszereket.

Javascript (nodeJS) esetén erre ott az Express.

2020. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha már jól megy a JavaScript, tegyél rá még egy lapáttal, és kezd el a TypeScript-tet megtanulni. Ez egy superset-e a JavaScript-nek, azaz minden TS kód JS-re fordul:


pl.:


##

## TypeScript

##


// interface nem fordul le, de nagyban segít az objektum elemekben.

interface A {

_ foo: number;

_ bar: string;

}


// Működne így is: "const type A = { foo: number; bar: string };"

// csak interface-ek esetén lehet extendelni is. :)

interface B {

_ baz: A;

}


const obj: B = {

_ baz: {

_ _ foo: 10,

_ _ bar: 'str'

_ },

}


function getValue(param: number | undefined): number {

_ return param ?? -1; // ha undefined, null akkor -1

}


console.log(getValue(obj?.baz?.foo));


##

## Ilyen JS-re fordul:

##


"use strict";

var _a;

const obj = {

_ _ baz: {

_ _ _ _ foo: 10,

_ _ _ _ bar: 'str'

_ _ _ _ },

};

function getValue(param) {

_ _ return param !== null && param !== void 0 ? param : -1;

}

console.log(getValue((_a = obj === null || obj === void 0 ? void 0 : obj.baz) === null || _a === void 0 ? void 0 : _a.foo));

2020. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zozo256 ***** válasza:
67%
Maradj a javascript-nél, de közben mehet kis python is. Sztem úgy érdemes, hogy van egy fő nyelv amit tanulsz, és ha már nagyon kezdesz belebőszülni, akkor érdemes a másodlagos nyelvet nézegetni kicsit pihenésképp, én legalábbis így szoktam :D
2020. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már JS.


Akkor Angular? NuxtJS? keretrendszerekben szerintem szétnézhetnél.

NodeJS szerveroldalra is elég szépen működik, bát meg kell jegyeznem, hogy a NodeJS egy szálú.


Fun fact: NuxtJS SSR vagy Angular Universal, szerver oldali kódot takar az adott keretrendszer mellet. Lényegében szerver oldali oldal rendelés.

(SSR - Server Side Rendering).


Szerver oldalnak a NodeJS mellet:

- Java (Spring) [<- én favoritom]

- Python (Django)

- C# (.NET Core)

Mind képes futni Windows/Linux rendszereken szintúgy.

2020. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!