Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak mneg hackelni?

Hogyan tanuljak mneg hackelni?

Figyelt kérdés
Leszedtem virtusl boxban egy kali linuxot, megtanultam a terminal parancsokat, és a fontos eszközök használatát. pl metasploit,nmap stb. Elkezdtem tanúlni a hálózatok működését, hogy mi az a tcp, udp, meg az ilyeneket. A tryhack me, és a hack the boxon , youtube tutoriaalokból tanulok. Emelett elkezdtem pythont tanúlni, és értek a htmlhez meg a csshez. Szerintetek ez jó kezdés, vagy valamit változtassak?

2020. okt. 27. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem folytasd az iskola befejezésével, és menj el asztalosnak vagy valami.
2020. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 zozo256 ***** válasza:
68%
Tök jó! Sztem jó úton haladsz. Próbálj ki minél több mindent saját magadon otthoni hálózaton, abból sokat lehet tanulni. Ha van két géped, vagy teló plusz gép, akkor egyikről hack-eld meg a másikat. Sok féle MITM attack-et el lehet otthon játszani, vagy az nmap különöbő brute-force támadásait is lehet próbálgatni. Python az jó cucc ehhez, azt tanulgasd csak, hasznodra lesz nagyon. Html és css mellé még illik a javascript, azt is érdemes nézegetni.
2020. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
html, css ide felesleges. javascriptnek lenne értelme, ha xss irány is érdekelne.
2020. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
C, C++, Assembly profi szinten.
2020. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Alex Fly ***** válasza:
62%

Röviden:

[link]

Hosszabban:

[link]

2020. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. okt. 27. 22:27
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
C-t tanuld. De azt nagyon durván. Illetve hálózat programozást, C nyelven azt is. Ha ez profi szinten megy utána léphetsz tovább a dolgokra. Addig felejts el mindent. Amúgy a "hack" 99%-ban nem számítógépes környezetben zajlik, hanem a valóságban, az emberi tényező. :). Na meg a kukában való turkálás. ;)
2020. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

#4 #7 miért lett lepontozva?

Én sem vagyok "hacker", de alapvető sérülékenységek tesztelésére saját magam írtam meg a programot C-ben. Vannak dolgok, amelyekre csak ebben, vagy egy hasonló mértékben gépközeli nyelven van lehetőség.

A hackelésnek is nagyon sok területe van. Ha hálózatokra akar valaki specializálódni, akkor kívülről kell tudni minden layer csomagfelépítését és szabványát. Ha explotiokat akarsz írni célzott desktop alkalmazásokhoz, akkor pedig assembly és op.rendszer ismeretek. Megint más kérdés a "vírusok" előállítása.

Ha eltöltesz pár évet a szakmában (akár programozóként, akár hálózati mérnökként vagy rendszergazdaként), és elég jó vagy, akkor egy-egy sérülékenységet ki kell tudnod használni kali linux nélkül is. Használna a fene mások által írt pentest toolokat, amiről alig tudod, hogy hogyan és mit csinál.

Az emberi tényező pedig a legfontosabb. 100-ból 99 nagy hackertámadás az emberi butaság miatt, és nem a biztonsági rendszer kihasználása miatt tudott megtörténni.

Hackelni megtanulni így nem nagyon lehet. A sérülékenységek kihasználása és keresése egy olyan irány, amit csak nagyon mély szakmai tudás után lehet/érdemes választani. A kali-s scriptekkel csak saját magadat fogod nagy bajba sodorni.

2020. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kevin Mitnick könyvét ajánlom elsőnek elolvasni, az emberi tényezőkről szól. Ha ezzel megvagy léphetsz tovább.
2020. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

8: Azért mert itt mindenki profi programozó.. Egyeseknek nem tetszik a valóság :D


De, hogy ne csak off legyen: Legegyszerűbb meg amúgy, ha csinálsz valami alkalmazást aminek valami haszna is van, raksz egy backdoort, leszedik, és azt csinálsz a géppel amit akarsz. 5 éve énis csináltam ilyet, reszleteket nem közlök, kapcsolgattam le az emberek monitorját, gépét és simán tudtam távolról böngészni a fajlrendszert, akarmit letölteni. (Igazábol (sajnos? :DD) csak pár emberről van szó) Bár egy jó tűzfal, vagy ha valaki visszafejti az alkalmazást könnyen rájön a dologra. Az a röhej, hogy egy virusirto se jelzett be rá.

2020. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!