Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Budapesti programozó cégek...

Budapesti programozó cégek engedik hogy saját laptopot vigyünk be dolgozni munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nincs sok ismerős akitől érdeklődhetnék erről, nemsokára végzek és kiváncsi vagyok hogy a saját gépemet vihetem dolgozni? Nemrég vettem 6 magos i7, SSD, 16GB ram és inkább ezt preferálnám mint amit ott adnak nekem, valaki aki dolgozik az tudna erről nekem beszélni? :D Köszönöm!

2020. okt. 30. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem gyakori, mert biztonsági kockázatot jelent, hogy te a munkanap végén a gépet hazaviszed.


Pl. mi van ha elhagyod a gépet, valaki bekapcsolja és lementi az adatbázist, vagy kirak egy új verziót? Persze ez nem valószínű, de egy cégnek nem érdemes a lehetséges kockázatot növelnie.


Másrészt, mi van ha vasárnap elromlik a géped? Hétfőn bemész és ülsz?


Hidd el, jó az ha a munkáltató biztosítja a munkaeszközöket.

2020. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem eszedbe ne jusson felajánlani. :D Örülj, ha nem a sajátodat kell hurcolnod-amortizálnod a munkához, és nem foglalják a saját tárhelyedet a munkához szükséges állományok. Másrészt nem is értem, munkára én még akkor is a céges gépet használnám, ha Pentium 1 lenne windows 95-tel...
2020. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Egészen biztosan nem.
2020. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat! :)


2-es ez mondjuk igaz, viszont téged nem zavarna ha a gép amin napi 8 órát dolgozol örökké belassúl és használhatatlan lesz? Engem csupán ez aggaszt, de ezek szerint nincs sok választásom...

2020. okt. 30. 14:25
 5/18 anonim ***** válasza:
(#2 vagyok.) Nemrég ruháztam be egy hasonló konfigú laptopba, vigyázok rá, ahogy tudok, eszembe nem jutna melós dolgokkal teleszemetelni és naponta hozni-vinni. Eleve nem olyan bűn rossz a benti gépem sem (egy ASUS TUF asztali pc), hogy ne lehessen rajta dolgozni, és még csak nem is IT/programozás területen belül vagyok, ami high-end konfigot igényelne. Szóval jó lesz a benti gép is, hidd el. Ha lassú lesz stb., az a munkáltatód sara lesz, nem a tiéd. Tavaly előző helyemen egy kb. 150 ezres irodai laptopon szerkesztettem indesign-ban, tükröződő képernyővel, szóval a válaszom a kérdésedre igen. :)
2020. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*mármint arra igen, hogy nem zavarna. :D
2020. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Normális cégbe komoly gépek vannak, amivel nincs ilyen probléma. Én ahol dolgoztam, igaz nem Budapest, de lehetett vinni sajátot. Idővel kérdezz rá, nincs abban semmi.
2020. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Minek spórolnának a gépen, ha egy gép ára nem éri el egy alkalmazott egyhavi bérköltségét? (Talán még a felét sem)
2020. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Normális fejlesztő cég olyan laptopot fog adni, amivel nem lesz gond. Fél milliós üzleti laptopok, i7 procival, 512-es SSD-vel, 16 vagy 32GB RAM-al. Az nem fog belassulni.

Sőt, normális cégnél haza is viheted a laptopot és pl. most Covid idején otthonról dolgozhatsz.

Engem inkább az bosszantana, ha nem lenne a céges laptopra rendszergazda jogod én pl nem tudnál rá semmit telepíteni. Total Commander nélkül pl. létezni nem lehet, de egy Ditto meg egy Greenshot is nagyon jól tud jönni.

2020. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez erősen munkahelyfüggő. Mint ahogy az is, hogy milyen komfortos gépet kapsz. Szerintem a legtöbb helyen nem lenne elvi akadálya, de tényleg macera tud lenni, hogy neked kell magaddal vinned a munkaeszközödet. Meg persze embere válogatja, de én jobban szeretek egy masszívabb billentyűzeten dolgozni, mint egy noti beépített billentyűzetén. Napi 8-10 óránál nem mindegy. :) Bár ez a könnyebben orvosolható probléma.
2020. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!