Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az reális cél, hogy az autodid...

Az reális cél, hogy az autodidakta módon elsajátított HTML, CSS és JavaScript magabiztos használata után szintén autodidakta módon elsajátítsam a Java programozási nyelvet Junior szinten?

Figyelt kérdés

30+ éves vagyok. Még abban a rendszerben, amikor érettségiztem, informatikából felejtős volt a programozási feladat. Illetve akkoriban még nem is érdekelt annyira a tantárgy, mert nem értettem...lehet a tanítási módszer, stílus erősítette bennem az "ellenérzés" is akkoriban.


Jóval a gimnáziumi évek után kíváncsiságból kezdtem el foglalkozni a honlapokkal. Akkor sikerélményt adott az, ahogy láttam az eredményeket megjelenni. Így autodidakta módon tanultam meg a CSS és a JavaScript nyelveket is. Hobbiként foglalkozom vele.


Ezek után szeretném elsajátítani a Java programozási nyelvet Junior szinten. Felsőfokú angoltudásom van. Nem okoz gondot a keresés, olvasás, angol leírások értelmezése, stb. Szívesen kutakodok angol nyelvű anyagokban is. A webprogramozást is így tanultam, egyedül.


De a napokban egy "kedves" barátom előjött azzal az ellenvetéssel, hogy minek akarom én elkezdeni a Java (vagy más programozási) nyelvet ennyi idősen, amikor a mostani iskolarendszerben már legkésőbb érettségire a "kisujjukból kirázzák" az ismeretet azok, akiket érdekel. Így szerinte esélyem sincs behozni azokat a fiatalokat, akik hozzám képest, mondhatjuk, hogy "gyerekek".



2020. okt. 31. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

A barátodnak nagyjából igaza volt.

Te már soha az életben nem leszel olyan jó fejlesztő, ha egyáltalán leszel, mint lettél volna akkor, ha mondjuk 12-13 éves korodban rákattansz a dologra.

Nem tetted és ez behozhatatlan hátrányt jelent most.

Ettől függetlenül nem reménytelen a dolog, de nekem azért vannak fenntartásaim a jövőbeli sikerességedet illetően.

A számítógépes programfejlesztés nem merül ki programok írásában és arról sem vagyok meggyőződve/meggyőzve, hogy te pl. a javascriptet úgy kened-vágod, hogy az számodra már semmiféle kihívást nem jelent.


Ha viszont csak hobbiból állnál neki, az ismeretszerzés, a tudás öröméért, akkor hajrá. Vesztenivalód nincs.

2020. okt. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan elkezdheted, ma már sokat egyszerűsödött a szoftverfejlesztés, jóval könnyebb elkezdeni mint 15 éve. Állást is fogsz találni ha kitartó vagy és reális elképzéléseid vannak. Pl. van bruttó másfélmilliós fizu budapesti multinál, de nem reális hogy 5 éven belül 800 felé menjen (úgy hogy most nullán vagy).


#1: fun fact: a fejlesztők 99%-a nem 12-13 éves korában kezdte.

2020. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

"a fejlesztők 99%-a nem 12-13 éves korában kezdte."


LOL

Mit tudsz te erről?

2020. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne halgass a hülyékre, tanulni soha nen késő, és fényévekkel hasznosabb is, mint a tv-t bámulni. Ha érzel motivációt akkor hajrá, károd nem lesz a próbálkozásból. Azt mondjuk megjegyzem, hogy junior szinten kell némi általános tudás is, pl hogy működik egy útkereső algoritmus, vagy mik a leggyakoribb design patternek és ilyesmik, csak egy nyelv ismeret már nem elég.
2020. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokan hama kezdték, köztük én is, főleg az elmúlt pár évtizedben. Persze kivétel is van. Egyébként szerintem nem vagy elkésve, simán bele tudsz rázódni. Aki azt mondja, hogy nem annak nincs kitartása. Edzeni se késő 40 felett elkezdeni. Nem ötven felett vagy, ahol már csak pár éved van hátra a nyugdíjig. Főnököm pl 55 körül van, alap C tudassal, de evekig nem használta. Szüksége lett rá, pár hónap alatt nagyon jól belerázódott. Ugyanúgy egy scada rendszerbe dolgozott, szinte semmit nem tudott róla, fél év alatt megcsinált egy egész komoly projectet egymaga, amiért olyan 8 millió körül kapott forintba. Szóval soha nem késő.
2020. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem teljesen felesleges időpocsékolás.

Először is már rég túl koros vagy. Aki tizenéves korában nem kezdte el, vagy legalábbis nem érdeklődött erősen a programozás iránt, az lemaradt a szakmáról, kész.

Továbbá ha nincs egyetemi végzettséged, nincsenek szakmai referenciáid, nincsenek leigazolható főállásban eltöltött fejlesztői éveid, akkor senkinek sem kellesz most, mivel csak teher lennél.

Teljesen más dolog "autodidakta" módon bohóckodni otthon, meg egy éles projekt. De ezt te nem érted még.

2020. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Javát meglehet tanulni fél év alatt, az még hasznos nyelv, azért a JS kicsit bonyolultabb. Nem mindenki tanulja meg érettségire se, közép infóhoz nem is igazán kell a programozás.
2020. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%

Ha csak pénzt akarsz keresni valamivel, akkor meg szerintem ne a programozással próbálkozz, mivel már szarásig telített a piac a kezdőkből. Egyetemistaként is nagyon nehéz találni gyakornoki helyet, nemhogy egy idős senkinek. Ráadásul ebben a gazdasági helyzetben, amikor már a tapasztalt, nagykutya fejlesztőkön is spórolnak a cégek, nem úgy van már hogy bármennyit kérnek megfizetik, hanem megy lefele az éhbér felé (mert úgyis van más helyetted) alapon.

Szóval érted, szerintem ez tök felesleges, de a te életed. A média agymosásait, hogy ez milyen "jó szakma" meg felejtsd el. Gyakorlatilag egy szakmunkás vagy egy jobb értékesítő jobban keres nálunk.

2020. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zozo256 ***** válasza:
84%
Én nem tudom mért írják itt páran, hogy esélyed sincs, ez szerintem abszolút nem így van. Nyilván van egy kis lemaradásod, és kevesebb eséllyen indulsz, mint aki korábban kezdte a szakma tanulását, de még ígyis simán válhat belőled kiváló szakember, ha tanulsz rendesen, főleg hogy van egy kis alapod is hozzá. Szóval én azt mondom, hogy hajrá, nem hiszem, hogy el lennél késve. Hallottam én már hozzád hasonló eseteket, és nekik sikerült.
2020. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ismerek olyat aki 50 évesen kezdett el programozni, előtte biológus volt. Sosem késő... Tény hogy hátrányból indulsz, de nem esélytelen a helyzet.
2020. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!