Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Budapesten mennyire nehéz...

Budapesten mennyire nehéz most a körülményeket tekintve gyakornoki állást találni a szakmai gyakorlat letöltésére egyetemista hallatóként? (Java)

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Kifejezetten könnyű, mert szinte minden nagyobb cégnél home office van most, így nem vagy Budapestre korlátozva. Én pl. pestiként szegedi cégnél csináltam.
2020. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%

Qrva nehéz. Kezdőkkel teljesen tele van a piac. Túl sokan tanultak programozónak a média és a privát iskolák agymosása miatt. És ez lett belőle. Hogy minden második ember "programozó" Budapesten.

Lassan már több pénzt keres egy IT recruiter mint maga az IT szakember, szimplán azért hogy kiválogassa ki az aki ért valamihez ki az aki nem, mivel ezzel több értéket állít elő mint maga aki az érdemi, fejlesztési munkát végzi majd.

Szóval a kérdésedre válaszolva röviden: cumi

2020. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
8%

Régen is nehézkes volt, ma is az.

Én pl. 20 éve tanműhelyben teljesítettem a gyakorlatot.


Nem csoda, a cégeknek ez komoly kötelezettségvállalás és a tetejébe még költség is.

2020. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%

Ahogy az első írja, sok a lehetőség.

Ericsson, KUKA, Oracle stb. pl folyamatosan hirdetnek intern pozíciókat.

Illetve eleve az egyetem is segíthet az elhelyezkedésben, a nagyobb egyetemek mind szerződnek különböző cégekkel.

2020. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
5%

A -nek lövése nincs az állapotokról. Nem tom, minek károg bele.

Eleve, minden egyesa intázmány szerződik, mert eleve, kötelező nekik, az meg egy dolog, hogy van meghirdetett, nyitott gyakornoki pozi, csak éppen nem kerülsz be. Azért van meghirdetve, mert kötelező.

2020. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól sejtem a 2,3,5-ös a sikertelen csaj :)
2020. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%

Ezt SEM jól sejtetted. A kolbászom méretét meg hadd ne itt prezentáljam, bizonyítékképpen.

Nem a te napod ez a mai.

2020. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Csak nem atti tért vissza? :)
2020. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Gyakornoknak gondolom relatíve könnyű.


Diákmunkásként eléggé olcsó a cégnek az emberke.

Meg gondolom rá lehet sózni mindenféle kulimunkát. Közben pedig tanul is a gyakornok. Aztán kaphatja a nehezebbeket.

A cégek is reménykednek benne, hogy lesz még gazdasági fellendülés és akkor jól fog jönni a most kiképzett, lelkes és jó, pár év múlva már medior munkaerő.


Juniornak, akinek nincs gyakornokoskodásra lehetősége, na annak már nehezebb.


És én voltam a Sikertelen csaj. Attól még, hogy rejtem a nicknevemet, nem titok, leírom én.

A másik kevés pipás szerintem az a csávó, aki mindenkit lehúz és aki valószínűleg azt gondolja, hogy annak van esélye a szakmában, akinek az IQ-ja 150 feletti és 10 éves kora óta éjt-nappallá téve programozik.

2020. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Sok az idióta itt gyakorin, akik Egyetemen sose voltak. ÍRTA HOGY: SZAKMAI GYAKORLAT CÉLJÁBÓL. A szakmai gyakorlat az Egyetemen kötelező, az Egyetemek le vannak szerződve a legtöbb céggel, minimális fizetést kell adni. Valami minimálbér 15%, amit ki kell fizetniük, ez semmi. Szóval 100% eséllyel találsz céget, másrészt Egyetemen is lehet érdeklődni kikkel állnak szerződésben és oda lehet menni.


Undorító, amikor olyan emberek kommentelgetnek, akiknek nulla közük van az egészhez. Na, de mindegy.

2020. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!