Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Numpy-ba ezt hogyan tudom...

Numpy-ba ezt hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Hogy egy vektor minden eleméből kivonok egy vektort, és egy mátrix vagy több tömb lenne az eredmény. Tehát van ez a vektorom, hogy legyen A = [3,5,3,1], és a másik vektorom: B = [4,2,4,3,7]. Nem kritérium, hogy egyenlő hosszú a két vektor. Na és azt szeretném A minden eleméből kivonom B-t: A 3-ból, és az eredmény egy B hosszú tömb lesz, mégpedig [-1,1,-1,0,-4]. Aztán ezt megcsinálni az 5-el is, ott is egy ilyen eredmény tömböt kapja vissza. Tehát összesen annyi tömböt kapnék, ahány eleme van A-nak, és olyan hosszúak lennének, amekkora B hossza.


Hogyan tudom ezt megcsinálni, hogy ne egyenként irogassam be (B - A[0]) ) A-nak az elemeit, hanem mindegyikre megcsinálja? És



2020. nov. 10. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A = np.array([3,5,3,1])

B = np.array([4,2,4,3,7])


sub = lambda x: [t - B for t in x]

sub(A)

2020. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
np.tile(B, (4, 1)) - np.repeat(A, 5).reshape(4, 5)
2020. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!