Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot/könyvtárat...

Milyen programot/könyvtárat javasoltok numerikus szimulációkhoz C nyelven?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fizikai problémához egy numerikus szimulációt készíteni, milyen programot/könyvtárat/bővítményt javasoltok ehhez C nyelven? Eddigi projekteimet CodeBlocksban csináltam.

2020. nov. 19. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Mi az a "numerikus szimuláció"?


Többre mennénk, ha leírnád a fizikai problémát.

Már ha nem fake maga a kérdés is.

2020. nov. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom numerikus integrálásra gondol, pl. euler módszer stb.

Vannak könyvtárak numerikus analízishez és általános fizika engine ek. Nem tudom hogy ezek mennyire lennének a segítségedre.

2020. nov. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A probléma ismerete nélkül kb. semmit. Ami talán a legtöbb esetben jól jöhet az a GNU MP Bignum Library.

Amúgy muszáj C-ben? Pythonhoz mindenhez (is) van egy könyvtár.

2020. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy háromtest problémának egy speciális esetét szeretném szimulálni (Az egyik test rögzített, a másik 2 pedig egy súlytalannak tekintett rúddal össze van kötve.) A kezdőértékek megadása után valami ehhez hasonló szimulációt szeretnék készíteni:

[link]

2020. nov. 19. 12:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj C nyelven csinálnom, mert ebben a félévben C nyelven tanulunk így ezen a nyelven kell elkészíteni. Ezért is vagyok gondban mert hasonló szimulációra Pythonban ott van pl a numpy vagy a mathplotlib. Ezekhez hasonló könyvtárakat keresnék C-ben is, vagy ha ilyenek nincsenek akkor valami felületet ahol a szimuláció lefuttatható.
2020. nov. 19. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Találhatsz lin. alg. libeket: [link]

de szerintem nem sokat nyersz velük. Ezt meg tudod írni néhány sorban magad is.


Grafikához tudsz használ grafikus könyvtárakat mint pl.

sfml - [link]

sdl - [link]

dislin ha plotting libet keresel - [link]

2020. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!